RÖPORTAJ | BRAUN KÜRESEL ELÇİSİ “DAN GREGORY”

Teknoloji ve tasarımın önemini her fırsatta vurgulayan Braun, geçtiğimiz hafta Almanya Kronberg’deki İnovasyon Merkezi’nin kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bütün dünyadan tasarımcıların, stil ve teknoloji editörlerinin, yazarların ve bloggerların katılım sağladığı etkinlikte, ziyaretçiler geçmişten bugüne Braun tasarım serüvenini yakından inceleme fırsatı bulurken, Braun Prize 2018 Tasarım Yarışması’nda jüri koltuğuna da sahip oldu.

Braun Küresel Elçisi Dan Gregory ise, katılımcılara özel bir workshop düzenledi. Bu etkinliklerde, Braun’un tasarım ve yaratıcılık vizyonu katılımcılarla paylaşıldı. Biz de Bestyle Magazine olarak, bu özel etkinliği takip ettik ve merak ettiğimiz soruları başarılı sakal tasarımcısı Dan Gregory’e sorduk.

 


Braun’la çalışmadan önce sakal stilistiydin. Braun ürünleri,  sakala yaklaşma yönünden seni nasıl etkiledi?
Braun bana her anlamda ve her konuda çok yardımcı oldu. Öncelikle tekniklerimi geliştirdim ve biraz daha sadeleştirdim. Bu sadeleşme ve gelişmeyi, Braun ürünleriyle başardım. Braun’un gerçekten son derece inovatif ve ergonomik tasarımları var. Bir sakal stilisti olarak, oldukça yardımcı ve başarılı ürünleri olduğunu söyleyebilirim.

Sakal, yüzün ifadesi olarak betimlenebilir. Braun ürünleri size nasıl katkılar sağlıyor?
Braun, kişiye sakalı yoluyla kendisini ifade edebilmesini sağlıyor ve en basit şekilde istenilen görüntüyü sağlıyor. Ürünlerin tasarımı,  kişiye “kendi” olabilmesini sağlayan özgürlüğü tanıyor. Ayrıca ürün kullanımı, yapılan işi çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Braun erkekleri sakallarını düzenlemeyi ve taramayı çok rahatlıkla yapabiliyorlar. Sakal bakımı, rutin hayatlarında böyle bir yer ediniyor. Erkekler neler yaparak kendilerini bu konuda heveslendirebilir?
Erkeklerin motivasyonlarını arttıracak en önemli şey; Braun’un onlar için bu rutini ne kadar kolaylaştırdığını görmeleri sadece. Braun, tasarımları ile onların tarzlarını efektif ama bir o kadar basit yapmaya yarıyor. Verebileceğim en önemli tavsiye ve en önemli ayrıntı; sakala keskin çizgiler vermekten kaçınmalılar veya tıraşı sinekkaydı tutmalılar. Bunu başarmaları için ellerinde şüphesiz müthiş ürünler var.

Yeni moda sakal stilleri sizce neler olacak?
Bence çok aşina olduğumuz iki trend, önümüzdeki dönemlerde yine ön planda olacak. Klasik bıyıklar geri dönecek ve kirli sakallar yine moda olacak.

Şimdiki zamana uyan bir model bulabiliyor musun? Yoksa çok klişe mi kullanıyorsun?
Multi grooming kitin çok uygun olduğunu ve gelecek birkaç yıl da böyle devam edeceğini düşünüyorum. Sakallarımızı şekillendirmek, kendi tarzımızı bulmak için her türlü ekipmana sahibiz.

%d blogcu bunu beğendi: