Paris Moda Haftası’na Yakın Bakış – 2022 Ready to Wear

Moda haftaları kadınlar kadar erkeklerin de ilgisini oldukça çekiyor. Renkleri, farklı çizgi ve formları, standart parçaların tabuları yıkarak büründüğü formları görmek hepimize yeni bir soluk getirecek gibi gözüküyor.

Deniz Duru

VTMNTS

Alışılmış parçaların farklı yorumlamalarının son derece fazla olduğu VTMNTS’in yeni koleksiyonunda crop deri ve puffy parçalar, renkli eşofman takımları, takım elbiselerin baskılı varyasyonlarını ve üst üste giyilmiş ceket kombinlerini görmek mümkün.

OFF-WHITE

Kontrast renklerle tasarlanmış kazaklar, canlı tonlarda kullanılan binicilik togunu andıran   şapkaları, takım elbiselerle eşleştirilmiş pileli parçalar, ekoseler, özellikle layer-on-layer giyilen aynı renk ya da desene sahip parçalar son derece ön planda.

 

BALMAIN

Yeni koleksiyonunda; metaforik olarak koruyucu giysilerden ilham alan Balmain, görünümlerde özellikle motor sporları ekipmanları, koruyucu zırhlar ve askeri üniformaları modern bir şekilde işleyerek; aynı zamanda Ukrayna’nın yaşadığı politik duruma “tüm bunlara rağmen” diyerek sergilediği show ile seyircilerin takdirini kazanmış durumda gibi gözüküyor.

 

GIVENCHY

Sonbahar koleksiyonunda sokak modasına uygun ve kolay kombinlenebilir kıyafetler tasarlayan Givenchy, büyük ölçüde koyu yeşiller, kahverengiler, griler ve siyahın kullanmış. Covid sebebiyle insanların kullandığı maske ve eldivenlerin es geçilmediği bu koleksiyonda, yün eldiven ve balaklavalar son derece popüler.

 

VALENTINO

Ekstrem bir renk stratejisini benimseyen Valentino, fuşya rengi ile donattığı podyumu ve koleksiyonu ile seyircilerin silüetler içinde ayrıntıları fark etmesini amaçlayarak inanılmaz bir show’a imza attı. Pembe renginin cinsiyet algısını kırmayı amaçlayan marka, show’un ortasında siyaha geçiş yaparak ortamı soğutmayı başardı. Koleksiyonda payet, tül ve danteli oldukça kullanarak dikkat çekmeyi başarmışa benziyor.

 

%d blogcu bunu beğendi: