İkonik Modeller Geri Dönüşümde : adidas

adidas Originals Clean Classics Serisinde

Plastikten geri dönüştürülmüş malzemeler ile 2020 için yeniden üretilen klasikler; Superstar, Stan Smith, Continental 80, Top Ten, SC Premiere, Supercourt, and Superstar Bold!

adidas Originals, dönemin “plastik atık” endişesinin önüne geçmek adına, en ikonik ayakkabılarını yeniden tasarlıyor. Geri dönüştürülmüş materyal içeren yüksek performanslı malzemeden üretilen Clean Classics koleksiyonunda; Superstar, Stan Smith, Continental 80, Top Ten, SC Premiere, Supercourt, and Superstar Bold modelleri yer alıyor.

Koleksiyonun tasarım dilinde “Bu ayakkabılar tek başına dünyayı kurtarmayacak” yazsa da aslında Clean Classics koleksiyonu markanın sürdürülebilirlik alanındaki duruşunun güçlü bir simgesi.

Geri dönüştürülmüş plastikten üretilen Primegreen malzemelerle yeniden üretilen klasiklerin üst kısımlar için % 70 geri dönüştürülmüş malzeme, tabanlar için yenilenebilir kauçuk tercih edildi. Vegan bir koleksiyon olan Clean Classics, yalnızca çevreye verdiğimiz zararı azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda sokak tarzına farklı, yeni kesimler ve detaylar da getiriyor.

www.adidas.com.tr/tr/clean_classics

@adidas.turkiye

#adidasoriginals

%d blogcu bunu beğendi: