DAMADIN BAKIMI MI OLURMUŞ?

En özel gününde de bakımı elden bırakmayan damatlar buraya! Erkek bakımı kadınlara oranla daha kısıtlı olsa da; sanılanın aksine bakımlı erkek hemen kendini belli ediyor. İşte tam da bu yüzden, bu özel gününüzde derinlemesine bir bakım için kolları sıvayın. Çevrenizde “damadın bakımı mı olurmuş” diyenler varsa; sizi görünce fikirlerini değiştireceklerinden emin olabilirsiniz.

Duş Ritüelleri
Güne başlarken ılık bir duş almanın, güne pozitif yansımalarının olduğunu yadsımamız mümkün değil. Ve tabii böylesine özel ve büyük bir güne, uzun ve konforlu bir duş ritüeli ile başlamak kuşkusuz harika bir fikir olacaktır. En güzel kokan duş jeliniz, ferahlatıcı banyo köpüğünüz ve stresten arındıran müzik listenizi yanınıza alın ve kendinizi banyonuzun rahatlatıcı ambiyansına bırakın. Vaktiniz varsa düğünden bir gün önce, arkadaşlarınızla birlikte geleneksel bir hamam ya da spa merkezini de ziyaret edebilirsiniz.

Sakal Dosyası
Eski defterleri kapatmanın vakti geldi! Düğüne hazırlanırken sakallardan kurtulma devri neredeyse sona erdi. Kendinize sakallı görünümü yakıştırmayanlardansanız; onlardan kurtulmak için ısrarcı olabilirsiniz. Fakat sakalı stiline dâhil eden erkeklerdenseniz; endişelenmeyin, bizler de takım elbise ve sakal ikilisini birbirine çok yakıştırıyoruz. Sakal dosyasından kendinize en yakışanı seçin. Ufak bir müdahale ve küçük rötuşlar ile büyük güne hazırsınız!

Nem Dengeleri
Özellikle sakal bırakmayı ve ufak makyaj hilelerine başvurmayı düşünmüyorsanız; cildinize gereken önemi vermeye düğünden çok önce başlamış olmalısınız. Yüzünüzü tüm çıplaklığıyla gözler önüne sereceğinizi düşünürsek; sizin tüm makyajınız, bakımlı ve ışıl ışıl cildiniz olacak. Beslenme ve su tüketimine dikkat ederek cildinizi içten beslerken, size uygun kremlerle de cildinizi neme doyurmalısınız.

Parfümün Dansı
Koku, insanın imzasıdır ve hoş bir koku kadar etkileyici pek az şey vardır. Güne ılık bir duş ile başladıysanız; gözenekleriniz henüz açıkken, akşam kullanacağınız parfümünüzü sıkmanız, kokunuzun gece boyunca kalıcı olmasını sağlayacaktır. Unutmayın, fotoğraflarda çıkmayacak olsa bile kokunuz davetliler ve tabii ki eşiniz tarafından yıllar geçse de hatırlanacaktır. Parfümünüzü, düğün gününüzde de bakımınızın bir parçası yapmayı ihmal etmeyin.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: