ASLI KIZMAZ’IN NOCTURNE SEÇKİLERİ

Aslı Kızmaz kendisi gibi kalıba sığmayan kadınların için seçtiği NOCTURNE koleksiyonuyla çizginin dışında bir hikaye yaratıyor. NOCTURNE Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonundan kendi seçkisini yaratan Aslı, kadınları ruh hallerine göre giyinmeleri için ilham kaynağı oluyor!

XX parçadan oluşan Aslı Kızmaz’ın NOCTURNE seçkisi birçok farklı stile hitap ederek kalıplara sığmayan görünümler oluşturmayı hedefliyor. Siyah ve kırmızıların hakim olduğu seçkide geometrik desen ve kesimler detayların önemini vurguluyor. Kadifeler ve simli kumaşların da yer aldığı seçki hem şık hem de sportif uç stillere değinerek birçok farklı kadına hitap ediyor. Feminen görünümü yakalayan kırmızılar ve kadifelere leopar ve zarif işlemeler eşlik ediyor. Diğer yanda ise seçkideki takım elbise veya siyah basic bir tulum maskülen tavırla bambaşka bir görünüm kazanıyor.

Oversize sweatshirt’ler ve yüksek bel pantolonlardan saten gece elbiseleri ve omuz dekolteli uzun ceketlere uzanan seçkinin asıl hedefi kadınları ruh hallerine göre giyinmeleri için teşvik etmek. Aslı Kızmaz, “Kalıplara sığmadan o gün nasıl giyinmek istersen, nasıl hissedersen öyle giyin!” diyerek seçkisinin çıkış noktasını anlatıyor.  Günün moda trendlerini, “sexy” ya da “cool” kalıpları bir kenara bırakarak herkesin kendi stilini yaratması adına bir araya gelen kıyafetler, birçok farklı tarzda kadınlar ya da birçok farklı ruh hali olan tüm kadınlar için seçildi.

%d blogcu bunu beğendi: