TEK BAŞINA BİR ERKEK

Herkesin kendini dinlemek için bir zamana ihtiyacı var ve bildiğiniz gibi bu ancak yalnız kalabilmekle mümkün. Artık yalnız kalmanın ne kadar lüks bir şey olduğunu bir hatırlayalım. Şehir hayatı, her yerde onlarca insan, her yerde kalabalık… En son ne zaman kendinizi birinden ya da bir şeyden bağımsız, yalnız hissettiniz? Bu konu dramdan çok uzak, daha çok insanın kendisiyle kaliteli vakit geçirebilmesiyle alakalı. Evet beyler, biraz uzaklaşma zamanı. Kendinizle date’e çıkıp, ona bir şans vermeye ne dersiniz? Kimilerine göre zor olan, kimilerinin ise isteyip başaramadığı “erkeklerin tek başına vakit geçirme rehberi” işte karşınızda!

Mideni Şımart

Uzun zamandır gitmek istediğin bir restoran ya da şehirde yeni açılan bir cafe. Arkadaşlarınla planlar, zamanlar uymadı ve hep senin aklındaydı. İşte tam zamanı! Neden erteleyesin? O çok gitmek istediğin yere rezervasyonunu yaptır ve yemeğinin tadını çıkar. Sadece yemeğe odaklandığın bir gecede mideni şımart ve kendini ödüllendir. Üstelik güzel bir yemeğin seni mutlu etmemesi mümkün mü?

“Ne İzlesek?” Sorusundan Kaçış

Belki arkadaşına belki de partnerine uyum sağlamak için pek severek olmasa da izlediğin o filmi unut, gitsin. Tek başına, içinden geldiği gibi, ister bol aksiyonlu bir filme, istersen ışıklar açıldığı anda dolan gözlerini saklamak zorunda olmadığın romantik bir filme gidebilirsin. Koltuğuna yayılıp kendine ayırdığın saatlerin keyfini çıkarırken, kalori hesabı yapmanın zamanı değil. O patlamış mısır buraya gelecek!

Yeşil, Mavi ve Sen

Hazır kendinle vakit geçirmeye karar vermişken, çıtayı bir basamak yükseltip kendini doğaya bırakmaya ne dersin? Belki bir doğa yürüyüşü ya da doğada kendi kendinle kalabileceğin bir kamp… İnsanların içinde yalnız vakit geçirmek ile doğada yapayalnız kalmak arasında fark olacaktır. Favori playlistin kulağında, bas toprak zemine ve adım at. Hem egzersiz hem temiz hava sana iyi gelirken, stresli şehir hayatından uzaklaşıp kendinle sohbet etmeye başla. Sosyal medya detoksuyla kendine döndüğün bir an yarat. Kulağa huzurlu geliyor değil mi?

O Zaman Dans

Kimse seni görmeyecekmiş gibi dans et çünkü gerçekten kimse seni görmüyor. Tek başına bir şeyler içip müziğe kendini bırakmayalı çok oldu değil mi? Amaç birileriyle eğlenmek ya da yeni insanlarla tanışmak olmayınca, bu oldukça mümkün! Festival sezonu çoktan açıldı. Giy en favori kıyafetlerini ve şehirde sana en yakın olan festivale katıl. Müzikle beraber, içinden geldiği gibi dans et. Keyifli bir gece geçireceğine şüphe yok.

Güvenli Bölgede, Evdesin

Kendisiyle baş başa kalmaya vakit ayırmışken, kısa zamanda maksimum keyif peşinde olanların tercihi olan “ev”de vakit geçirmek, iyi bir fikir olabilir. Kendine Pazar kahvaltısı tadında özenilmiş bir masa hazırlayıp, iş yaşamının tüm koşturmasından uzaklaşıp favori dizinin biriktirdiğin bölümlerini izlemenin tam zamanı! Bırak her şey olduğu gibi kalsın, kahvenle beraber evin içinde tüm gün aylaklık yapıp rahat kıyafetlerinle günün tadını çıkart. Dergileri karıştırıp yarım kalmış romanına devam et. Ruhunu beslediğinde, bir sonraki güne daha zinde başlayacaksın. Üstelik bunu biz değil, uzmanlar söylüyor.

Kendinle Tatil Keyfi

Kendine bir tatil ısmarlamaya ne dersin? Gözü uzaklarda olanları, “her şeyden uzaklaşmak ve yalnız kalmak istiyorum” diyenleri buraya almamız gerekiyor. Uzun bir hafta sonu, ufak bir organizasyonla muhteşem bir tatile dönüşebilir. Tabii planlamayı elden bırakmamak gerek. Çünkü sadece şehre yakın tatil rotalarına değil, daha uzaklara yelken açmak isteyebilirsin. Üstelik bu yolculuk kendi arabanla olsun istersen, müziğin sesini sonuna kadar açıp arabada eşlik etmeye başladığında, tatil çoktan başlamış olacaktır. Sesinin güzelliği kimin umurunda!

 

 

%d blogcu bunu beğendi: