Şimdi Yenilenme Zamanı #yenilendik

Yaz mevsimi… Hepimizin heyecanla ve umutla beklediği sezon geldi çattı. Olumsuzluklarla dolu koca bir kıştan sonra renkli bir mevsimin geldiği bu dönemde yenilenmenin tam zamanı diyebiliriz.
Kendimizi yenilemeye başlamaya ilk önce kendinize sorular sorarak başlayın. Bu yıl nelere üzüldünüz? En çok nelere mutlu oldunuz? Motivasyonunuzu ne yapmak yükseltti? Neler öğrendiniz? Hayatınızda ne gibi değişikliklere gittiniz? İlk önce bu konulara öncelik verin
ve neler hissettiğinize odaklanın. Bu sorulardan sonra size ne iyi geliyorsa onu yapmaya devam edin, ne kötü geliyorsa onu yapmayı bırakın, stresten uzaklaşın. Olumsuzluktan vazgeçin. Konulara ve hayata karşı daha iyimser olmaya ve her şeyin gün geçtikçe, zamanla düzelebileceğini düşünün. Uzmanlar, iyimser insanların daha iyi bir kariyere sahip olduklarının ve yaşam kalitelerinin daha yüksek olduğunu ispatlıyor. İyi bir hayat sürdürmenin, yenilenmenin en önemli etkilerinden biri de kaliteli beslenmektir. Tüm gün yediklerinize dikkat etmek, öğünleri atlamamak hem zinde kalmanızı hem doğru alışkanlık oluşturmanızı sağlar. Başka bir konu ise; bazen günün koşuşturmasından kendimiz için hiçbir şey yapmadığımızı fark edip, mutsuz olduğumuz zamanlar oluyor. Bir insanın yaşam kalitesini arttırmak adına yapması gereken en büyük adımlarından biridir kendisi için bir şeyler yapması.
NAYMAN BATIMOR-KEZBAN BELET
%d blogcu bunu beğendi: