NetWork’ten Babalar Günü’ne Özel Anlamlı Proje

NetWork, Babalar Günü kapsamında farklı sektörlerden dört başarılı ismi duygusal bir projede buluşturuyor. Meslekleri ve ilgi alanlarından yola çıkarak bu özel gün için anlamlı birer hediye hazırlayan Buse Üçer, Claudia Roditi, Deniz Özgün ve Ahmet Olgun Sünear, babalarına duydukları büyük sevgiyi yaratıcı dokunuşlarıyla ortaya koyuyor.

 

Buse Bayraktar Üçer – Ribbon Flowers’ın Kurucusu

Babasından aldığı en önemli stil tavsiyesi: Rahatlık ve doğallığın ön planda olması.

Mesleği ile ilgili birkaç cümle: Çiçekçi olmayı seviyorum çünkü yaptığım iş renkli, mis kokulu, yaratıcı ve her zaman yeniliklerle dolu.

Hediye yapım sürecinde hissettikleri: Sağlığın önemini bir kez daha anladığımız bu dönemde, ailemin sağlıklı olmasına ve sahip olduğum her şeye şükrediyorum. Babama bu çiçeği hazırlarken de tamamen bu duygular içerisindeydim.

Claudia Roditi – Vanilla Rococo’nun Kurucusu

Babasından aldığı en önemli stil tavsiyesi: Biz dört kız kardeşiz ve babam her zaman özgür bıraktı bizi. Hep, “Nasıl hissediyorsanız öyle giyinin,” derdi.

Mesleği ile ilgili birkaç cümle: Babam her zaman beni olduğum gibi kabul etti ve kendimi sevmemi sağladı. Moda tasarımı eğitimi almama rağmen sonrasında pastacılık ve ekmekçilik okumaya karar verdiğimde bana hep destek oldu. / Pastacılığı çok seviyorum çünkü hem insanların en mutlu günlerinde yanlarında olmak harika bir his hem de yaratıcılık ve vizyon anlamında kendinizi çok güzel ifade edebileceğiniz bir meslek.

Hediye yapım sürecinde hissettikleri: Babama bu hediyeyi yaparken hem erkeksi hem de tatlı bir görüntü yakalamak istedim. Bir de smokin ona çok yakışıyor 🙂

 

Deniz Özgün – Fotoğrafçı

Babasından aldığı en önemli stil tavsiyesi: Eğer üstüne bir parça alıyorsan kaliteli olsun.

Mesleği ile ilgili birkaç cümle: Fotoğraf ve video okumaya ilk karar verdiğimde babam buna pek sıcak bakmamıştı, şu anda ise fotoğraflarını çekmemi en çok isteyen kişi kendisidir.

Hediye yapım sürecinde hissettikleri: Babam benim için her zaman bir arkadaş bir dost gibi olmuştur. İlişkimiz de bu yüzden hep çok samimi ve sıkıdır. Benim için yaşadığımız anılar hiçbir zaman eskimez ve silinmez. Tıpkı bu fotoğraf karesi gibi…

 

Ahmet Olgun Sünear – Oyuncu

Babalarından öğrendikleri en önemli stil tavsiyesi: Babam hayatı boyunca askerlikten ötürü disiplinli ve düzenli bir yaşam sürdüğü halde kendi stilini yansıtmaktan asla ödün vermedi. Bize de her zaman kendimizi ifade etmekten çekinmememiz gerektiğini söyledi.

Mesleği ile ilgili birkaç cümle: Babam, mesleğimle ilgili bana çok katkı sağladı. Beni ilk kez yedi yaşımdayken sinemaya, Tim Burton’ın yönettiği Batman filmine izlemeye götürmüştü. O gün koskoca beyaz perdede sahnelenenlere bakıp, “Ben de orada olmak istiyorum,” dediğimi hatırlıyorum.

Hediye yapım sürecinde hissettikleri: Babam helikopter pilotu. İş yerinde onu ilk ziyarete gittiğimde, hediye olarak maketini yaptığım UH1-H helikopterden inip üstünde zarf kep, güneş gözlüğü ve uçuş tulumuyla bana doğru yürüdüğü an hala gözümün önünde. Top Gun filminden bir kare gibiydi. O yüzden babam benim ilk film kahramanım sayılır. Güzel sanatlar eğitimi aldığım için kendisine o günleri hatırlatacak bir hediye vermek istedim. Umarım bir gün onun gibi muhteşem bir adam ve harika bir baba olabilirim.

%d blogcu bunu beğendi: