MEKÂN ÖNERİSİ: Fauchon

 

 

 

 

Paris’e her gidişimde ilk aklıma gelen mekânlardan olan Fauchon’un, Türkiye’de halen hizmet veren tek şubesi Zorlu Center’da yer alıyor. Place de la Madeleine’deki Fauchon, gastronominin başkenti Paris’in en gözde noktalarından. Ekler ve makaron için en iyi adreslerden biri olan Fauchon, 1886’dan beri gurme ürünleriyle geniş bir lezzet yelpazesini sunmaya devam ediyor.
Zorlu Center’daki Fauchon, Meydan Katı’nda açık alanda yer alıyor. Mekân tasarımı, şık ve havadar. Üstü kapalı camekânlı alan, oldukça ferah ve Parizyen bir café havasında. Fauchon’un menüsü Paris’i aratmadığı gibi, Türk mutfağından sürpriz dokunuşlarla daha da renklenmiş.
Fransız mutfağı ağırlıklı olmak üzere, Türk damak zevkine hitap eden tatlara da yer veren menüsüyle öne çıkan Fauchon Paris, özel reçeteli tarifleriyle bildiklerinizi unutturacak bir deneyim sunuyor. Güne kahvaltısız başlamam diyenler için 4 farklı konseptte kahvaltı sunan Fauchon, hem Parizyenlere hem klasiklere hitap ediyor. Fauchon’un özel reçeteli tatlarının başında ise; meşhur Soğan Çorbası, Somonlu Milföy, Bardakta Yengeç ve Avokado yer alıyor.
Yemeğin sonunda ise sizi bir sürpriz bekliyor. Fauchon’un klasikleşmiş tatlılarının yer aldığı tepsi, masanıza geliyor. Siz içinden renkli makaronlar mı, süslü ekler mi, haute-couture pastalardan mı seçersiniz; orası size kalmış.

 

  • Yazar: Duygu Genç Şenyürek
Somon Milföy- Bardakta Yengeç ve Avokado

 

 

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: