Hygge ile Huzuru Evinize Taşıyın

İskandinavya ülkelerinin hayatında önemli yer tutan bu manifesto, aslında hayatın tadını çıkarma sanatı! Danca bir kelime olan Hygge, sıcak kahve, en sevdiğiniz tatlılar, rahat ev kıyafetleri, battaniye altında film izlemek, bol bitki, renkli ve harika kokulu mumlar gibi bileşenlerle evinize mutluluk, sıcaklık ve huzuru bir arada sunuyor.

Sevdiklerimiz için evde kaldığımız bu günlerde ihtiyacımız olan her şeyi barındırıyor:

Estetik görüntüsü ve birbirinden güzel kokuları olan mumların doğal ışığıyla evinizde samimi bir atmosfer oluşturun.

Her sabah hazırladığınız kahve rutininizden farklı olarak önce çekirdeklerini kavurun. Evinizi saran ve duyularınızı harekete geçiren bu kokuya hayran kalacaksınız. Rahat kıyafetler tercih ederek gevşeyin ve konforlu bir gün geçirin, kendinize ait zamanlar yaratın.

Sevdiğiniz eşyalarla veya bitkilerle kendiniz için güvenli bir alan oluşturun. Doğanın yenileyici enerjisini evinize çağırın. Mutluluk dolu tatlılar, kurabiyeler ve bir fincan sıcacık çikolatayla kaçamak yapın. Gerginliğin evinizde barınmasına izin vermeyin, sakin ve dengede kalın.

Sahip olduğunuz her şey için şükredin, mütevazi şeylerden keyif alın.

 

Teknolojiyi bir süreliğine kenara bırakın, huzurlu zaman geçirmenizi sağlayacak iç mekan aktiviteleri hazırlayın ve her zaman anda kalın.

Hyg dig! (Keyfini çıkarın!)

Ecem Bildirici

%d blogcu bunu beğendi: