Çekici Görünmek İsteyen Erkeklere Estetik İpuçları

Son yıllarda estetik operasyonların sadece kadınlara özel olduğu ve yalnızca onların ihtiyacı olduğu algısı hızla kırılmaya başladı. Erkekler de özellikle bazı operasyonlara oldukça ilgi gösterirken, bu sayede çok daha çekici görünüme kavuşma imkânı yakalıyorlar. Peki bu operasyonlar hangileridir, nasıl uygulanır ve ne şekilde olumlu sonuçlar sağlarlar? Gelin birlikte bakalım…

Hi-def liposuction ile sportif ve sixpack görünüm

Bazen ne yaparsak yapalım özellikle yerleşik ve hiç gitmeyecekmiş gibi duran karın bölgesi yağlarından kurtulamayacağımızı düşünürüz. Egzersiz, spor ve diyet istenilen görünümü elde etmemizi sağlamayabilir. Bu noktada liposuction uygulamasında çığır açan ve vaser yöntemiyle uygulanan Hi-Def vücut şekillendirme yöntemiyle, normal kilosuna yakın fakat bölgesel yağlanması olan hastaların daha atletik bir vücut yapısına kavuşmaları mümkün oluyor. Dengeli bir vücut görünümü sağlayabilmek için göğüs, kol ve omuz bölgelerine yağ enjeksiyonları yapılırken, karın bölgesindeki fazla yağların alınıp göğüs kasları başta olmak üzere karın ve bel bölgesindeki kaslar belirginleştirilmesiyle sixpack görünümü sağlanabilmektedir.

Yorgun görünümle vedalaşma zamanı

Gözaltı ışık dolgusu yöntemiyle, özel işlemlerden geçirilerek hazırlanan hyalüronik asit içerikli dermal dolguların göz çevresine uygulanmasıyla yorgun ifadeler geride kalabilir. Bu uygulama ile mor, kararmış, gölgeli ve yorgun görünüm ile çökmeler çözümlenebilmektedir. Kalıcılığı ortalama 1 yıl olan ve popülaritesini her geçen yıl artıran bu uygulama ile göz altı bölgesinde zamanla oluşan göz altı torbalarının ve ve bu torbaların hemen altında oluşan derin izlerin önüne geçilerek daha enerjik ve genç bir görünüm elde edilebilmektedir.

Cildinize gençlik dokunuşu

Çevresel veya genetik nedenlere bağlı olarak kırışıklıklar erkenden hayatımıza dahil olabiliyor. Bunun için “mezolifting” olarak adlandırdığımız yüz mezoterapisi imdada yetişiyor. Cilt dokusunda zamanla azalan A, E, C, K, B vitaminleri, minoasitler, mineral tuzlar, nükleik asitler, hyalünorik asit, mezolifting sayesinde kırışıklığın olduğu bölgeye geri kazandırılıyor. Yüz mezoterapisi, uygulanacak bölge ve probleme göre ortalama 4-10 seans arasında sürmektedir.

Saçlarınıza yeniden kavuşun

Saç dökülmesi, yarattığı estetik kaygılar nedeniyle milyonlarca kişinin saç ekimi operasyonlarına başvurmasına neden oluyor. İlerleyen yaş, genetik yatkınlık, stres, hayat alışkanlıkları ve bazı kozmetik ürünler nedeniyle sıklıkla karşılaşılan bu durum erkeklerin dış görünümünde olumsuz bir tablo yaratabiliyor. Bu noktada tek seçenek olan saç ekiminde Choi kalem yöntemi ön plana çıkıyor. Klasik yöntemlerden çok daha doğal ve başarılı sonuçlar veren bu teknik dikiş ve kesi içermediği için acısız ve ağrısızken, daha hızlı iyileşme süresi sunmasıyla da fark yaratarak erkeklerin hayalindeki görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salih Onur Basat

%d blogcu bunu beğendi: