OCAK SAYIMIZIN KAPAK KONUĞU BURAK YÖRÜK

Kariyerine “çocuk oyuncu” olarak başladı. Sonra oyuncu olmayı çok sevdi. Tiyatro bölümünde okumaya karar verdi. Genç ve yakışıklı oyuncu, “4N1K” dizisindeki Barış karakteri ile genç kızların yeni sevgilisi oldu. Bir gençlik dizisinde, birçok genç oyuncuyu geride bırakarak en sivrilen karakter o oldu. Çünkü o farklı.  Renkleri ile farklı, gözlerinin içinden gülmesiyle farklı. Çok genç ama bir o kadar da olgun, ne istediğini bilen, oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerleyen, hedeflerini belirlemiş bir yetenek. Sıra dışı bir tarzı ve aurası var. Neşeli,  kibar ve saygılı… Yeni jönümüz; kesinlikle Burak Yörük. 

Sence oyunculukta güzellik ya da yakışıklılık büyük önem taşıyor mu? Senin bu mesleği seçmende yakışıklılığının bir etkisi oldu mu?
Ben oyunculuğa başladığımda 6 yaşındaydım. O yaşlarda güzellik ya da yakışıklılık algısı yoktu kafamda. Sanırım işin başlangıcı böyle olduğu için şu anda da oyunculuk yaparken, nasıl gözüktüğümden çok, duyguyu izleyiciye ne kadar gerçek aktarabildiğimle ilgileniyorum. İyi görünmek işimizin bir parçası ama mesaimi daha iyi oynamaya harcamak, daha iyi bir yatırım. Güzellik geçici…

Burak ve Barış arasında benzerlikler ve farklılıklar görüyor musun? Barış’ta seni en çok zorlayan şey ne oldu?
Burak ve Barış arasındaki özellikler birbirine benzer. Aslında ben gençlerin çoğunu, yani çoğumuzu birbirimize benzetiyorum. Henüz yeterince hata yapmamış ve insanların hatalarına maruz kalmamışken, herkes aynı bence. Barış’la da yaşıt olduğumuzdan dolayı, birbirimize benziyoruz. En çok da enerjisi ve sosyal becerilerini benzetiyorum. Ama birçok kez, Barış’ın verdiği kararları kabullenmem zor oldu. Karakterinizi haksız bulamazsınız, karakter kendi içinde hep haklı olmalı.  İzleyicinin inanması için önce benim inanmam gerek ona. Ama dürüst olmak gerekirse; Yaprak’la ilgili bazı konularda, çoğu kez aynı fikirde değildim.

Bu aralar gündeminde neler var? Yeni bir sinema filminde görebilecek miyiz seni?
4N1K projemizin yeni bölümleri için sete çıkacağımız günü beklemedeyiz. Bu aralar gundemimde, bir süredir üzerinde çalıştığım giyim markam “halal rockstar” ve üniversitemle beraber planladığımız giyim tasarım işbirliğim var. Şu an bütün vaktimi verimli şekilde bunlara kullanıyorum ki; 4N1K başladığında işlerimi bitirmiş ve hikayenin yeni haline odaklanmış olabileyim. Sinema filmi projesi için görüştüğüm yapım şirketleri oldu ama vakit bulabilecek miyim ya da zamanlamalarımız denk gelebilecek mi bilmiyorum.

Müzikle de aranın iyi olduğunu biliyoruz. Neler yapıyorsun? Bu sadece bir hobi mi, yoksa profesyonel anlamda bir şeyler yapıyor musun?
Hayatımın çok büyük bir parçasını oluşturuyor. En büyük hobim… Lise yıllarımda rap müzikle ilgilendim. Çok sonuç aldığımız bir şey olmadı ama en azından hayatımın o dönemini üreterek geçirdim. Liseden sonra da DJ’lik yaptım. Şimdi pek vaktim yok ama en kısa zamanda vakit ayırmak istiyorum.

Hayatın boyunca tek bir şarkı dinleyeceğini bilseydin, hangi şarkıyı seçerdin?
Eminem – Superman… Şarkının sözlerini beğeniyorum ve ilginç bir şekilde 2009’dan beri, her dinlediğimde bana çok güzel hissettiriyor, asla sıkılmıyorum.

Sabah uyandığında modun nasıl olur? Uyanır uyanmaz neşeli şarkılar eşliğinde dans edenlerden misin, uyanmak için çaba sarf edenlerden mi?
Uyanır uyanmaz neşeli şarkılar eşliğinde dans edenlerdenim. Uyanmanın zorluğunu kabul etmem gerekirse eğer, herkesten daha zor uyanıyorm.

Sanki ne giysen, hangi tarzı denesen yakışıyor. Senin en ait hissettiğin, en çok sevdiğin stil nedir? Gardırobunun geneli klasik kıyafetlerden mi, spor parçalardan mı oluşuyor?
Gardırobumun geneli spor parçalardan oluşuyor ama training seviyesinde bir şey gelmesin aklınıza. Daha çok eşofmanlar, kapüşonlular…

Uzun boylu erkekler gerçekten de kısa boylu kadınlardan mı hoşlanır? Bu teoriye sen de uyuyor musun?
Sanırım pek kriterim yok. Özellikle boy, en az ilgilendiğim özellik olabilir

İlk buluşmada ipleri eline alanlardan mısın? Planı tamamen sen yapacak olsan, nasıl bir “ilk buluşma” planlardın?
Benim özellikle ipleri alma çabam yok ama iş başa düşerse; ilk buluşmada birbirimizi doğru anlamak adına, uzunca sohbet edebileceğimiz bir yerde, “kahve içmek” üzere randevulaşmayı tercih ediyorum.

Oldukça yakışıklısın ve kızlar tarafından çok beğeniliyorsun. Peki, karşı cinste seni ne etkiler?
Çok teşekkür ederim, utandırıyorsunuz. Yine değişiklik gösteren bir şey olsa da, gözlerinin içiyle gülenler beni çok etkiliyor. Tabii bu özellik, ilk etkileşim adına sanırım. Sonrasında da dikkat ettiğim bazı şeyler var. Mesela karakteri ve karakteristik olarak ne kadar güçlü olduğu da benim için önemli. 

“Sevgililer Günü” yaklaşıyor. Bu malum gün hakkında ne düşünüyorsun? Bugüne kadar aldığın ve verdiğin en yaratıcı, en ilginç hediye neydi?
Sevgililer Günü, çok güzel bir girişimcilik örneği. Marketteki boşluğu çok ince görmüş bir tüccar icadı. Ben hediye almakta çok zorlanıyorum. O yüzden genelde süpriz yapamam ve yine bu yüzden, henüz kimseye çok ilginç bir hediye almadım. Tesadüfen de, çoğu 14 Şubat’ım yalnız geçti. 

Mutfakta nasılsın? En iyi yaptığın yemek nedir?
Mutfakta iyiyim! İddialı olduğum bir yemek yok ama çok güzel salata yaparım.

Kitap okumak mı, film izlemek mi sana daha yatıştırıcı geliyor? Bir hikayenin önce filmini mi izlersin, kitabını mı okursun?
Bir tercih yapmam gerekirse, bir hikayenin önce filmini izlemek isterim. Oyuncu olduğum için film izlemek bana daha çok hitap ediyor sanırım. Hayata geçmiş şeyleri görmek, beni daha çok tatmin ediyor.

Şu anda hayatta olmayan biri ile tanışıp konuşma fırsatın olsa, bu kim olurdu?
Kemal Sunal. 

Hayatta yapmayacağım dediğin 3 şey nedir?
Bungee jumping, skydiving ve bilimum yükseklikle alakalı gergin aktiviteler… ☺

Oyuncu olarak yaşamaya nasıl karar verdin? Bir oyuncu nasıl yaşar? İdolün var mı, örnek aldığın olmak istediğin biri?

Ben karar vermedim. Zaten biliyorsunuz; hayat bizim kararlarımızla ilerlemiyor. Bir oyuncu, herkes gibi yaşar. Sadece sokaktaki bilinirlik, bazen sosyal anksiyeteler yaşamanıza sebep olabiliyor ya da benim için böyle anlar olabliyor diyelim. İdolüm ve örnek aldığım çok oyuncu yok ama tek bir kişiyi de söyleyemem.

Çok gençsin, şöhret de geldi. Sence şımardın mı?
Bilmiyorum, ben şımarmamış olmayı diliyorum ama dışardan bir göz bunu daha iyi görür. Sizce şımarık mıyım?

Kendini geliştirmek için neler yaparsın?
İlgi alanlarıma, daha çok bedensel aktiviteler giriyor şu ara. Atıcılık, binicilik, dövüş sporları, off road, su sporları gibi birçok alanı deneyimleyip vakit buldukça bu alanlarda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

En sevdiğin film, renk, kitap, kişi kim?
Fight Club, kırmızı, Harry Potter serisi  ve annem. 

Bizim mottomuz “Bestylish”. Ya seninki?
Be the best.

 

%d blogcu bunu beğendi: