AŞK101’İN ASİ ERKEĞİ KUBİLAY AKA HAZİRAN AYI KAPAK KONUĞUMUZ

KUBİLAY AKA
Birgün hayatının tamamen değişeceğini biliyordu ama ne zaman olacağı hakkında bir fikri yoktu. Hayatta bulduğu şansı kendi yeteneği ve başarısıyla harmanlayarak dizilerin aranılan yüzlerinden biri olmayı başardı. Rol aldığı karakterler hep çok sevildi ve hayran kitlesi günden güne büyüyerek devam ediyor. Yeni sezon bölümlerini merakla beklediğimiz “Aşk 101” ve “Çukur”un star oyuncularından Kubilay Aka bu ay beMAN Magazine’de tüm samimiyetiyle sorularımı yanıtlıyor!

RöportajCansu Bayrak


Oyunculuk maceran havalimanında çalışırken keşfedilmen ile başlıyor. Peki bunu hiç hayal etmişmiydin? Yani birgün bende keşfedilirim belki dediğin hiç olmuş muydu?

Keşfedilmekten ziyade daha çok kendimi gösterebileceğim bir alana ihtiyacım vardı. Kendimi gösterebileceğim alan hep istedim. Karşıma çıkan ciddi ilk fırsatta buydu. Bunun için sevgili Ufuk Ergin’e çok teşekkür ediyorum. Birden hiç tahmin etmediğim bir hızda her şey gerçekleşti. Keşfedilmek değil ama bir fırsatım olacağını hep biliyor gibiydim.

Bazıları oyunculuk mesleğinde senin olduğun noktada bulunmak için çok çabalıyor ve çalışıyor. Ben şanslıydım bu konuda diyebilir misin yoksa başka etmenlerde var mıydı bu yolda?
Sadece şans hiç bir zaman yetmiyor maalesef. Şans işin doğru yerde doğru zamanda olma kısmı ama iş olduktan sonra şans değil diğer etkenler giriyor devreye. Ama başlangıç için oldukça şanslı olduğumu düşünüyorum tabii ki.

İlk deneme çekimine gittiğinde ne hissetmiştin? Nasıl bir duyguydu hiç bilmediğin bir ortamda bulunmak?
Heyecandan titriyordum tabii ki. Utanıyordum, insanlar bana gülerler mi diye düşünüyordum. Her şeyden önce savunmasız hissediyordum. Olduğum alan daha önce tecrübe etmediğim bir alandı çünkü. Sonra toparlandım, herkes benimle aynı durumdaymış gibi hayal ettim ve deneme çekimine girdim. İçerde ne olduğunu hayal meyal hatırlayarak çıktım ve heyecandan elimden ne geldiyse yaptım.

O gün orada elenseydin şu anda nerede, ne yapıyor olurdun mesela?
Herhalde tekrar olan işime dönmüş olurdum. Burukluk olurdu tabii hayalim sonuçta ama o zaman ki şartlarımda güzel olumluydu iş hayatımda.

Röportajın devamı ve daha fazlası beMAN Magazine’de! beMAN Magazine Dergilik uygulamasında, ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: