Yeni Rolls-Royce “Cullinan” 

Rolls-Royce zahmetsiz bir biçimde sizi yolculuklara çıkaracak ve lüksü yeniden tanımlayacak olan Suv aracını, 3 yıl önce Financial Times’da çıkan yazıyla duyurmuştu. O günden bugüne, bütün dünya, yeni ve farklı Rolls-Royce’un gelişini bekliyordu. Sonunda, bu bekleyiş sona erdi. Rolls-Royce, yeni motorlu aracının isminin “Cullinan” olacağını duyurdu.
Rolls-Royce CEO’su Torsten Müller yaptığı açıklamada; “Bu isim, bizim sıradışı yeni aracımıza tıpatıp uyuyor. “Cullinan”, kusursuz kalitesi ile gerçek lüksün olasılıklarını yeniden kalibre eden varlığıyla fark yaratıyor. Tıpkı bugüne kadar bulunan en büyük ve en kusursuz elmas olan “Cullinan” elması gibi, diğerlerinin üzerinde bir mükemmellik ile gün ışığına çıkıyor. “Cullinan Elması”nın yaratılışına giren binlerce yılın epik süreçlerinden esinlendik. Aracın adı, yeni aracımızın birçok yönünü vaat ediyor ve bünyesinde barındırıyor. En büyük baskılar karşısında dayanıklılık, sağlamlıktan bahsediyor. Nadir ve değerli olduğunu söylüyor. Saygıdeğer Charles Rolls’un öncü, maceracı ruhunu, Sir Henry Royce’un ise yenilikçi mühendislik ruhunu yansıtıyor. Elbette, dünyanın neresine giderse gitsin mutlak lüksü simgeliyor” dedi.
Yeni Rolls-Royce’un isminin “Cullinan” olmasının hikâyesi, kusursuzluk arayışında gizleniyor. Elmas gibi, Rolls-Royce Cullinan da büyüleyici bir yolculuk yapıyor. Rolls-Royce tasarımcıları, mühendisleri ve zanaatkârları, bu eşsiz aracı, Afrika çöllerinden Kuzey kutbunun dondurucu buzullarına, İskoçya dağlarından Kuzey Amerika kanyonlarına kadar “zahmetsiz her yere” yolculuk yapabilmesi için tasarladılar. Rolls-Royce markasının alüminyum yürüyen aksam üzerine oturtulmuş ”Cullinan” Suv aracı, yenilenen lüks mühendisliğini gösterdiği ikinci otomobilidir.

 

%d blogcu bunu beğendi: