VANS DÜNYASININ AYKIRI KLASİKLER

Klasikler herkesin yaratıcılığını gösterebilmesi için boş bırakılmış kanvas tuvallerdir; sade ve zamansız! Her zaman kullanılabilen, sokaktan defileye, couture elbiseden denim pantolona, her şeye uyum sağlayabilenlerdir. Vans klasiklerinden Authentic ve Sk8-Hi“Not Just One Thing” kampanyası ile size bunu kanıtlıyor!

Vans’in kurucusu Paul Van Doren’ın tek bir amacı vardı; herkesin kendi ruhuna göre uyarlayabileceği, satın alanların kendilerine özgü Vans’lerini, sadece onlar için kusursuz hale getirebilecekleri, ulaşılabilir ve yüksek kaliteli ayakkabılar yapmak.

Vans’in, Kaliforniya’da 1966 yılında açıldığında ilk ve tek modeli, o dönem “Style #44” olarak bilinen Authentic modeliydi. Kaykayın yetmişli yılların ortasında popülerleşmesi ile Authentic modelinin sağlamlığı ve tabanının özel kafesli yapısı kaykaycılar tarafından dikkat çekti. Bugün hala, VANS Authentic kaykay dünyasında ilk tercih edilen ayakkabılarından biri.

1977 yılında tasarlanan “Style #36”, The Old Skool modeli ile Vans’in imzası olan Sidestripe ilk kez tanıtılmış oldu. Old Skool modelinin, bileklerde ekstra koruma sağlayan yüksek boğazlı modeli Sk8-Hi, Sidestripe detayının mükemmel temsilcilerinin başında geliyor.

Üretildikleri günün üzerinden geçen senelere rağmen, Authentic ve Sk8-Hi modelleri popülaritelerinden hiçbir şey kaybetmiyor ve çağdaş kültürün önemli parçalarından biri olmaya devam ediyor. Vans’in klasiklerinden olan bu iki model, sezonda modernize edilen ve çeşitlendirilen koleksiyonların temelini oluşturmaya ve onlara ilham vermeye devam ederken, Vans’in “Not Just One Thing” felsefesinin de özünü temsil ediyor.

%d blogcu bunu beğendi: