Vans, David Bowie’nin Mirasını Sınırlı Sayıda Ürettiği Kapsül Koleksiyonu İle Onurlandırıyor!

Vans, David Bowie’nin Mirasını Sınırlı Sayıda Ürettiği Kapsül Koleksiyonu İle Onurlandırıyor!

 

 

 

Bu baharda Vans, David Bowie’nin mirasını ve hayatını çocuklar ve yetişkinler için unisex olarak tasarladığı kapsülkoleksiyon ile kutluyor. Bowie’nin en etkili işlerinden ve renkli kişiliklerinin her birinden ilham alan bu koleksiyon;yıllarca farklı ve garip olanı savunan, nesiller üzerinde bitmeyen etkisi olan Vans ve “Dünyaya Düşen Adam” arasındaki güç birliğinden doğuyor.

 

Vans x David Bowie koleksiyonu 5 Nisan’dan itibaren seçili Vans mağazalarında yerini alıyor.

 

 

David Bowie, çalışmaları bugüne kadar müzik dünyasının vizyonunu kökten değiştirmiş olan yenilikçi ve ölümsüz bir sanatçı. Bu koleksiyon için Vans tasarımcıları, Bowie’nin 1969’daki Space Oddity’sinden 2016’dakison albümü ★‘a kadar kariyerindeki bütün görünümlerinden ilham aldı.

 

Vans x David Bowie kapsül koleksiyonunda her bir tasarım, Aladdin Sane ve Ziggy Stardustalbüm kapağından Serious Moonlight turuna kadar Bowie’nin unutulmaz anlarını temsil eden kıyafet ve ayakkabılardan oluşuyor.

 

Ayakkabı koleksiyonu, Vans klasiklerinden Era’nın Bowie’nin 1969’daki ilk hit parçası “Space Oddity”e ithaf edilmesi ile başlıyor. Vans’in ilk kaykay ayakkabısı Era, albüm kapağına uyacak şekilde mavi ve yeşil tonlarında tasarlanıyor ve yine albümün arka kapağında yer alan sanat eserinden yola çıkılarak silindir şekillerinden oluşuyor. Son olarak albümün adına vurgu yapmak için siyah bir taban ile tamamlanıyor.

 

  • The Slip-On 47 V modeli Bowie’nin Hunky Doryalbüm tasarımından yola çıkılarak tüylü checkerboard üst detay ile yeniden hayal edilerek tasarlanıyor. Ayakkabının üstündeki sarı süet bölümde ise David Bowie’nin adı yer alıyor.

 

  • The Sk8-Hi Platform 2.0 Bowie’nin büyüleyici ikinci kişiliği Ziggy Stardust’ı onurlandırıyor. Platformlu model; kırmızı patent deri ile tasarlanıyor, kabartmalı Bowie yazısı ve siyah taban ile tamamlanıyor. Bowie’nin kapsamlı doğasına ithafen Sk8-Hi Platform modeli kadın ve erkekler için geniş bir numara aralığına sahip.

 

  • Vans, Old Skool modelini David Bowie’nin Aladdin Sane albümüne adıyor. Sedef görünümüne sahip bir deri kullanılarak tasarlanan modelin üstünde yer alan ikonik kırmızı ve mavi şimşekler Vans’in Sidestripe’ı ile buluşuyor. Checkerboard desenli Sk8-Hi modelinde birleşen iki ünlü motif, Bowie’nin yıldırım logosuyla tamamlanıyor.

 

  • David Bowie’nin son albümü ★Vans klasiklerinden Slip-On’da vurgulanıyor. Keten ve süetin kombinasyonuyla yaratılan modele etkileyici bir yıldız eşlik ediyor. Slip-On modeli ayakkabının yanında yer alan yıldız kümesi ile Bowie’nin yadsınamaz mirasına övgüde bulunuyor.

 

En genç David Bowie fanlarının da unutulmadığı koleksiyonda, büyükler için tasarlanan Sk8-Hi ve Old Skool V modelleriyle uyumlu ayakkabılar yer alıyor.

 

%d blogcu bunu beğendi: