Şiyar Akboğa – Primitive Love

 

Şiyar Akboğa, bu kez 9.defilesi 4.1.9.21.11 /“Primitive Love“ ile karşımıza çıkıyor. Koleksiyon alışılmışın dışında bir tarz ve formlarla dikkat çekiyor. Tasarımların üstündeki baskılar, tasarımcının kendisinin yaptığı analog çekimlerden “yaşayamadığımız bir aşk hikayesi ve duymak isteyip duymadığım sözler” dediği kısa notlardan-alıntılardan oluşuyor. Kumaşlardaki kırmızılar ve diğer renkler birbiri ile ne kadar bağlantılı ise parçalar da bir o kadar bağımsız.

“Tıpkı yaşadığımız duygular gibi, aslında çok derin ama bir o kadar uzak. İki kişinin hikayesi diyemiyoruz çünkü bu hikayeyi yaşayan tek kişi var” diyen Akboğa, melankolik ruh halini koleksiyonuna yansıtıyor.

Hikaye kahramanının astrolojideki numerolojik ismine karşılık gelen sayılardan adını alan koleksiyon; bu sayılarının toplamı olan 46 look’tan ve 99 parçadan oluşuyor. Styling’ini Samet Çetinkaya’nın üstlendiği defilede Şevval Şahin, Didem Soydan, Gizem Parlak ve Ece Begüm Yücetan gibi ünlü mankenler podyumda olacak. Jungle Creative’in ana sponsorluğunu yaptığı defileye, Taksim Yaklaşım Tüneli, büyülü atmosferiyle ev sahipliği yapacak. Taksim Gezi Parkı’nın altında yer alan ve 1992 yılında Taksim metrosunun inşaatı sırasında yapılıp halen açık tutulan 200 metre uzunluğundaki Tünel, kendine has dokusuyla koleksiyonun ruhunu ve ünlü modacının gizli kalmış duygularını yansıtmak için Çarşamba akşamı kapılarını moda severlere açıyor. Ayrıca gecenin sonunda Grand Hyatta’ın özel etkinliği defileye gelen katılımcıları bekliyor olacak.

%d blogcu bunu beğendi: