Red Bull Türkiye’de Yeni Atama

Red Bull Türkiye’nin satış direktörlüğüne şirketin “Yerinde Tüketim” kanalındaki deneyimli ismi Tuncay Nazlıoğlu atandı.

Enerji içeceği sektörünün lider markası Red Bull Türkiye’nin Satış Direktörlüğü’ne şirkette 14 yıldır çeşitli pozisyonlarda çalışan Tuncay Nazlıoğlu atandı. 2010 yılından bu yana Yerinde Tüketim Kanalı Satış Direktörü olarak görev yapan Nazlıoğlu, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle Satış Direktörü olarak yeni görevine başladı.

American Universitesi / political science bölümünden mezun olan Nazlıoğlu, 2018 yılında dünyanın en prestijli okullarından Harvard Kennedy School’da 1 yil süreli özel bir eğitim programına katıldı. İş hayatına ilk adımı 10 yaşında Avedis Kendir’in Kapalı Çarşı’daki sarraf dükkanında atan Nazlıoğlu, özellikle satış, pazarlama ve ticaret üzerine altın değerinde tecrübeler edindi. Buradaki tecrübelerini profesyonel iş hayatına taşıyan Nazlıoğlu, 2005 yılında ‘Muskeeter’ olarak girdiği Red Bull Türkiye’de çeşitli görevleri üstlendi. 2011 yılında On Premise yani Yerinde Tüketim Kanalı Satış Direktörü olarak atanan Nazlıoğlu bu süreçte, Türkiye’deki ticaret ortamına dair kuvvetli idrak becerileri, yüksek enerjisi, ispatlanmış girişimcilik ruhu, gelişime ve değer yaratmaya odaklı liderlik özellikleri sayesinde Satış Direktörü görevine getirildi. Bugüne dek gerek yurt içi gerekse yurtdışında global şirketlere rol model olacak seviyede örnek gösterilen işlere imza atan Nazlıoğlu, çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Red Bull Türkiye hakkında:
Uzak Doğu’nun işlevsel içeceklerinden ilham alan Dietrich Mateschitz, Red Bull’u 1980’lerin ortasında kurdu. Red Bull Enerji İçeceği’nin formülünü icat etti ve Red Bull’un kendine özgü pazarlama konseptini geliştirdi. 1 Nisan 1987 yılında ilk defa kendi pazarı olan Avusturya’da satışa sunulan Red Bull, yeni bir ürün türünün ilk örneğiydi. 2001 yılında Türkiye’de de satışa sunulan Red Bull 171 ülkede satışta ve bugüne kadar 68 milyar kutudan fazla Red Bull tüketildi.

%d blogcu bunu beğendi: