OTANTİK KEŞİF : FAS

Fas, bir yanda Atlas Dağları, bir yanda Sahra, bir yanda da Cebelitarık Boğazı’na hakim Akdeniz ve okyanus kıyılarıyla çevrili coğrafyasıyla belki de tüm Afrika’nın en kontrastlı yeri. Burası tüm Güney İspanya’yı etkisi altına alan Mağribi Mimarisi’nin kaynağı olan yer. Fas aynı zamanda eski bir Fransız sömürgesi.

Ülkenin başkenti Rabat olsa da, Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’nın oynadığı, zamanında dünyayı sallayan Casablanca filmini sayesinde en popüler durak yıllardır Kazablanka. Fas Sultanlığı’nın eski başkenti, binbir daracık sokaklı Fes, kızıl şehir Marakeş, mavi şehir ChefchaouenMeknes, çölün başlangıcı Varzazat Kazablanka’dan çok daha güzel, görülmesi gereken yerlerden.

Ayrıca tatlı ve tuzlunun mükemmel uyumla kullanıldığı Fas Mutfağı ile farklı deneyimler yaşayacaksınız. Marakeş otellerinde yaşayacağınız büyülü konseptlerden ayrılmak istemeyeceksiniz. Ayrıca Sahra Çöl’ünde deve turu yapmayı unutmayın. Bu muhteşem deneyim için bütçenize ve size uygun vakte göre bu Fas Turları’nda yararlanabilirsiniz. İndirimlerden ve kısa süreli avantajlardan yararlanmak için, https://www.prontotour.com/Fas-Turlari

%d blogcu bunu beğendi: