NIKE’TAN YENİ FUTBOL KOLEKSİYONLARI

OFF-WHITE’ın kurucusu Virgil Abloh ile Dior Homme’nin sanat direktörü Kim Jones, çok sevilen futbolu iki farklı açıdan ele almak için Nike ile iş birliğine gitti.

Nike, yeni futbol koleksiyonları için iki marka ile iş birliğine gitti. Virgil Abloh ve Dior Homme futbol koleksiyonları yeniden tasarladı.

Abloh’a göre futbol, hip hop müzik eşliğinde lise futbol maçlarına gidişi gibi kendi gençlik anıları ile yaşam tarzı ve spor markası alanlarındaki ilgisini bir araya getirmek için bir fırsat niteliği taşıyor. Büyük, cesur ve nüanslarla ifade edilen görsel işaretlerle bezeli. Yarattığı koleksiyon, tek kelimeyle ifade etmek gerekirse, içgüdüsel.

Öte yandan Jones, modanın daha zihinsel kısmıyla ilgileniyor. Sporun geleneksel üniforması olan şort, forma ve maç öncesi giyilen monttan yola çıkan Jones, vücut orantılarının göze daha farklı görünmesini sağlayacak yeni modeller tasarladı. İtalyan ustaların eliyle şekillendirilen tasarımları, 70 ve 80’li yılların Londra punk tarzından ilham alıyor ve üniforma giymenin ne anlama geldiğine dair hayal gücünün sınırlarını zorluyor.

%d blogcu bunu beğendi: