NikeLab ACG HOLİDAY 2018

Nike’ın Errolson Hugh ile 2014’ten bu yana işbirliği yaparak hazırladığı ACG koleksiyonu, NikeLab ACG Holiday 2018 ile yalnızca kış aylarının gerekliliklerine odaklanılıyor. Sporcu konforu araştırmalarını olağanüstü teknikler sunan giysilerle birleştiren ACG koleksiyonu, tam koruma sağlamak için hem tek tek tüm parçalarda hem de koleksiyon parçalarının birlikte kombinlenmesinde yalın çözümler sunuyor.

Hugh, koleksiyonla ilgili “Tüm hava koşullarına uygunlukla mümkün olan en yüksek koruma düzeyini bir arada sunmanın nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışıyoruz.” diyor. “Nihai amacımız, kullanıcıların bir an durup kendi kendilerine şunu söylemelerini sağlamak: ‘Vay canına, bunlar gerçekten de çok rahat. Hem korunuyorum hem de şahane görünüyorum.’ Sonrasında da tüm bunların akıllarına bile gelmemesini istiyoruz.”

Hugh işte bu amaçla kadınlar için kargo pantolon ve erkekler için kuştüyü dolgulu parka dahil yeni silæuetler tasarladı ve ACG 3L Gore-Tex Mont ve ACG Deploy Kargo Pantolon gibi temel ACG ürünlerinde iyileştirmeler yaptı. Ayrıca, geçmişte çok popüler olan bir ürünü kışa uyarlayarak çok sevilen pançoyu kuştüyü dolgulu bir yeleği de içeren 3’ü 1 arada bir ürüne dönüştürdü. Bu giysilerin tümü, modülerlik ilkesinde birleşiyor.

Hugh, “Modülerlik, ACG’nin çok önemli bir özelliği olmaya devam ediyor. Bu harika bir özellik, çünkü parçaları özel ihtiyaçlara göre değiştirmeye izin veriyor.” diyor. “Örneğin istersek parkanın boyunu kısaltabiliriz. Çift yakalı mont için yeni bir üç parçalı yaka geliştirdik. Ayrıca koşullara göre farklı konumlarda kullanılabilecek, çıkarılabilir bir yakalı kapüşon da var.”

Önceki ACG sezonlarındaki astar ve yalıtıcı katmanların en yeni dış katmanlarla birlikte kullanılması, Hugh’un ACG ile çalışırken eski ürünleri unutmayı değil, bir dizi çözümle zenginleştirmeyi tercih ettiğini açıkça gösteriyor.

Koleksiyondaki dış giyim ürünleri; dokunmatik ekrana uygun eldivenler gibi modern aksesuarlar, suya dayanıklı bir bere, çok amaçlı bir ACG Yelek ve Sherpa yünlü kumaştan üretilen yeni bir kapüşonlu üst ve eşofman altı ile tamamlanıyor.

ACG Holiday 2018 koleksiyonu 23 Kasım’da Avrupa, Güney Kore ve Japonya’da lanse edilecek. 21 Aralık’ta Kuzey Amerika’da, 20 Aralık’ta ise Çin’de satışa sunulacak.

 

%d blogcu bunu beğendi: