MEHMET TURGUT VE FETHİ KARADUMAN, BOSTON’DA FOTOĞRAF MERAKLILARI İLE BULUŞTU!

Ödüllü iki fotoğrafçı; Metallica, Patricia Kaas ve Ozzy Osbourne gibi dünyaca ünlü yıldızların albüm kapaklarında imzasını bulunan Mehmet Turgut ve farklı kulvarlarda çekimler yapan Fethi Karaduman, ABD’nin Boston şehrinde bir fotoğraf söyleşisi ve atölyesi gerçekleştirdi. New England Turkish Student Association’un (NETSA) davetlisi olarak ABD’ye giden ikili, Amerika’nın önde gelen galerilerinden Robert Klein Gallery’de hayranlarıyla buluştu.

 

ABD’nin New England bölgesinde yaşayan Türk öğrenciler tarafından kurulan New England Turkish Student Association (NETSA), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında “İçimdeki Çocuk” başlıklı bir fotoğraf yarışması düzenledi. Mehmet Turgut ve Fethi Karaduman, bu serginin jüri üyeleri olarak Boston’a davet edildiler.

 

Ülkenin önde gelen galerilerinden Robert Klein Gallery’de Türk ve Amerikalı fotoğraf meraklılarıyla buluşan ödüllü fotoğrafçılar, aynı zamanda bir de söyleşi ve atölye çalışması gerçekleştirdiler. Ülkelerin kültür-sanat alanında bu gibi buluşmalar düzenleyerek bir köprü inşa etmeleri gerektiğini belirten Turgut, kültürel ve sanatsal zenginliklerin paylaşıldıkça değerlendiğini ifade etti.

 

28 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleşen etkinlikte yoğun ilgiyle karşılaşan Mehmet Turgut ve Fethi Karaduman, gelecek yıl yine NETSA’nın davetlisi olarak Boston Museum of Fine Arts’ta sergi ve atölye çalışması yapacaklar.

 

%d blogcu bunu beğendi: