DİZİLERİN ARANAN YÜZÜ MART AYININ KAPAK YILDIZI BARIŞ KILIÇ

Centilmen, mütevazi, yakışıklı ve her daim bir jön! Kadın erkek eşitliğine önem veren, empati kurmanın önemini vurgulayan ve ailesine çok değer veren bir erkek. Akıllara cool iş adamı denince ilk akla gelen isim. Yıllardır oyunculuğu ile herkesin gönlünde taht kuran Barış Kılıç tüm samimiyetiyle bu ay beMAN kapak yıldızımız. Gelin kendisini daha yakından tanıyalım!

İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra Amerika’da dil eğitimi almak için bir süre orada yaşamışsın. Peki Türkiye’ye döndükten sonra hayatında neler değişti?

Türkiye’ye dönünce aslında herşey değişti hayatımda. Amerika’ya geçici bir süre için gitmiştim zaten, dönünce kabul etmeliyim ki bakış açımda çok olumlu değişiklikler oldu; hayatı çok daha farklı bir tarafından tutmaya çalıştım kendimce ve uzun bir yolculuk işte asıl o zaman başladı.

Oyuncu arkadaşınla cips reklam filmi seçmelerine ona eşlik etmek için gidiyorsun ve senin de seçmelere katılman isteniyor. Sonuç ise arkadaşın yerine sen seçiliyorsun. Bu nasıl bir şans böyle? Oyunculuk hikayen tam olarak böyle mi başladı?

Oyunculuk demeyelim ama televizyonda ki ilk deneyimimdi, reklam filminde oynamıştım ve bu tesadüfen orada olmakla ilgiliydi. Aslında aklımda olan bir heyecandı oyunculuk ama başlangıcı tamamen böyle oldu. Doğru zamanda, doğru yer.

Peki bugüne kadar oynadığın karakterler içinde seni en çok etkileyen hangisi oldu?

En etkileyen ‘Adını Feriha Koydum’ dizisinde ki, kaptan Levent diyebilirim. Hem çok severek çalıştığım hem de kariyerimde çıkış yaptığım iş olmasıyla kalbimin hep en özel yerinde olacağı kesin. Tüm karakterleri severek oynadım ama şu bir gerçek ki bazıları unutulmaz.

Oynadığın dizi/filmlerde oyunculuğunla ön plana çıkıyorsun. Peki rolüne hazırlanırken nasıl bir süreçten geçiyorsun?

Hazırlık sürecinin kısmen bedensel, daha çok zihinsel süreci oluyor benim için. Hikaye sınırları içinde oynadığım karakteri en olması gereken haline getirmeye çalışıyorum. Diğer karakterlerle buluşunca, doğru etkileşimle, kafanızda oluşan karakter bir yerlere oturmuş oluyor. Olayı ne aşırı ciddiye almak, ne de rahat olacağım diye hiç ciddiye almamak, benim düşünce tarzım diyebilirim oyunculukta. İkisi arasındaki denge, doğru notaya daha hazır bir kafayla basmak gibidir. Herkesin öğrenim ve sunum biçimi farklıdır, önce kendi malzememizi tanımak ve ona öyle davranmak gerekir. Farklı şeyler denemek sabır ve tecrübe ister. Zamanla hep farklı yerden baktığımı, bakış açımın değiştiğini ve geliştiğini görüyorum.

 

Devamı ve daha fazlası beMAN’de! beMAN Magazine Dergilik ve App Store’da.

 

%d blogcu bunu beğendi: