Maison Valentino, Piazza di Spagna’yı Yeşile Kavuşturarak Roma’ya Bağlılığını Ortaya Koyuyor

Maison Valentino, Roma’daki köklerini hem sembolik hem de fiziksel olarak güçlendirmeyi amaçlayan bir geri verme girişimiyle bu topraklarla olan bağını bir kez daha onurlandırıyor.

Valentino CEO’su Jacopo Venturini, Valentino Kreatif Direktörü Pierpaolo Piccioli, Roma Büyük Etkinlikler, Spor, Turizm ve Modadan Sorumlu Başkent Meclis Üyesi Alessandro Onorato ve Floransa Üniversitesi Arborikültür Profesörü Francesco Ferrini, 25 Kasım’da Piazza di Spagna’ya iki palmiye ağacının dikilmesini kutladılar: Böylelikle, Maison’un duyarlı vizyonuna tam olarak uyan ve geçmişten bu yana palmiye ağaçlarının daima varlık gösterdiği Roma meydanının geleneksel peyzajına saygı gösteren bir etkinlik gerçekleştirilmiş oldu. Meydandaki palmiye ağaçlarından ikisine kırmızı palmiye böceği bulaşmıştı ve bu nedenle değiştirilmeleri gerekiyordu. Prosedür, bu tür ağaçların dikimi için sıcaklığın elverişli olduğu Ekim ortasında gerçekleştirilerek doğanın zaman çizelgesine saygı gösterildi.

İlk olarak geçtiğimiz Temmuz ayında Valentino 2022-23 Sonbahar/Kış Haute Couture The Beginning (Başlangıç) defilesinin bir parçası olarak duyurulan girişim, Maison’un faaliyet gösterdiği topraklara duyduğu bağlılığın ve yerel kurumlarıyla başarılı ve sürekli iş birliğinin somut bir sonucu. Maison Valentino ile kuruluşundan bu yana markanın anlatısının çekirdeği olan, Maison’un bugün meydanın doğal güzelliğini geri kazandırdığı ve aynı zamanda Valentino’nun tarihi genel merkezi Palazzo Mignanelli’ye ev sahipliği yapan canlı ve hayat dolu Roma şehri arasındaki karşılıklı bağın hakiki bir göstergesi.

Valentino için şirket kültürü, hem mükemmeliyet ve detaylara gösterilen özenle hem de küresel ve yerel ölçekte iş birliği yaptığı toplulukların çevresel ve insani mirasının korunması ve geliştirilmesi ile eş anlamlı. Valentino, el üstünde tutmayı ve geliştirmeyi amaçladığı paha biçilemez bir hazine olan Roma’ya, yeşili geri kazandırma taahhüdünde.

%d blogcu bunu beğendi: