LES BENJAMINS DNA’SI PUMA’NIN SPOR KÜLTÜRÜ İLE BİRLEŞTİ

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan Les Benjamins, PUMA ile yaptığı global işbirliğini 19 Aralık 2018 Çarşamba günü markanın Nişantaşı’ndaki flagship mağazasında gerçekleşen özel bir davetle kutladı.

DİDEM SOYDAN

Sokak stilini yeniden şekillendiren PUMA x Les Benjamins’in ilk modelinin, koleksiyonun ön gösterimi niteliğinde tanıtıldığı davet uluslararası moda, sanat, spor, müzik ve tasarım dünyasını bir araya getirdi. Les Benjamins kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın ev sahipliğinde Nişantaşı’nda yer alan Les Benjamins Flagship mağazasında gerçekleşen PUMA x Les Benjamins ön gösterim davetine, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Didem Soydan, Umut Eker, Aslı Bekiroğlu, Öykü Baştaş, Burak Yörük gibi isimler katıldı.

BURAK YÖRÜK

Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın’nın dokunuşlarıyla, Les Benjamins x PUMA koleksiyonu için yeniden yorumlanan Puma Thunder Disc modeli, retro ruhunu yaşatan yeni silüetiyle, ilk kez 6 Aralık’ta Dubai Sole DXB’de sergilenmişti. Dubai’deki ön gösterimin ardından Türkiye’de ilk kez mağazada gerçekleşen davette tanıtılan Puma Thunder Disc modeli, her iki markanın da DNA’sını taşıyan eşsiz bir görünüme sahip, tasarımı ile de güçlü stillerin ruhunu yansıtıyor.

ASLI BEKİROĞLU

Bünyamin Aydın, seyahat ve fotoğraf tutkusundan ilhamla tasarladığı ve kameranın odak noktasını andıran yeni logosunu, işlevsellik, giyilebilirlik ve çok yönlülük kavramlarından ilham alarak tasarladığı Puma Thunder modeline taşıyor.

ENİS ARIKAN

Puma’nın bağcıksız ayakkabı teknolojisi Disc ve klasik Formstrip desenleri ile buluşan PUMA x LES BENJAMINS’in ilk tasarımı Bünyamin Aydın’ın geleneksel Türk halı baskısı grafiği ile de kişiselleştiriliyor. Nefes alabilen yapısı ile de kullanım rahatlığı sağlayan Puma Thunder’da, tekstil dokuması ve plastik kordonlar tasarımın süet üst yüzeyinde kullanılıyor.

EZGİ MOLA

‘Keşif Yolculuğu’ serilerini başlatmak için PUMA ve 13. Witness ile ortak olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Bünyamin Aydın tasarladığı yeni Puma Thunder için; “Yeni logomuz, fotoğraf kültürünü temsil eden bir kameranın menzilinden ilham alıyor. Amacımız dünyanın dört bir yanından gelen insanları yine dünyanın dört bir yanından gelen güzel hikayeler ve kültürlerle buluşturmak. Puma ile ilk işbirliğimiz, Les Benjamins’in doğduğu Türkiye’de başladı, zamanla başka ülkelerin ve kültürlerin ortaya çıkışını izleyebilirsiniz”. dedi.

UMUT EKER

PUMA ve LES BENJAMINS koleksiyonun olağanüstü kampanya görüntüleri için fotoğraf sanatçısı 13. Witness, doğu ve batıyı köprüleyen yolculuğu betimlemek için de New York’tan Türkiye’ye geldi. PUMA Thunder Disc x Les Benjamins’i içeren birkaç teaserdan ilham alan fotoğraf sanatçısı 13. Witness, “PUMA ve LES BENJAMINS ile Türkiye’ye ilk ziyaretim nefes kesiciydi. Hem İstanbul hem de Kapadokya’daki keşif yolculuğum, ailemin mirasını derinden araştırmam ve ülkemin sahip olduğu zengin kültürü belgelemem için bana ilham verdi. Dünyayı gezerken, Türkiye kesinlikle benim için ikinci bir ev oldu. Ben de dünyanın geri kalanını yaratıcı merceğimden keşfetmeyi ve yakalamayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

DOĞUŞ ÇABAKÇOR

Puma Thunder Disc, 20 Aralık itibariyle, Les Benjamins’in Ekim ayında Nişantaşı’nda açılan flagship mağazası ve Puma İstinyepark flagship mağazasında satışta olacak.

%d blogcu bunu beğendi: