Kiğılı’dan Babalar Günü’ne Özel Anlamlı Reklam

#NesildenNesileKiğılı

83 yıldır erkek giyiminde şıklığın ölçülerini belirleyen Kiğılı, Babalar Günü’ne özel hazırladığı reklam filmiyle ‘nesilden nesile aktarılan aile kültürünün bir parçası olma’ vurgusu yapıyor.

Türkiye’nin köklü giyim markası Kiğılı, Babalar Günü’ne özel hazırladığı reklam filminde ailenin 3 kuşağına da yer vererek,  özel günlerin tercihi olmasının yanı sıra kuşaklarca tercih edilmesine de vurgu yapıyor. Babalar Günü’nde hediye almanın bir görevi yerine getirmenin ötesinde bir anlam taşıdığı belirtilen reklam filminde, özel günlerde verilen hediyelerin aile içinde kültür ve tarih aktarımı olduğu da ifade ediliyor.

Kiğılı’nın kısa film tadındaki reklamı Babalar Günü’nde geçiyor. Babasının Babalar Günü’nü kutlayan oğul, Kiğılı marka kol düğmelerini babasına hediye ediyor. Babası da o sırada kolunda takılı olan kol düğmelerini, eşinin istenme merasimi öncesinde babasının kendisine hediye ettiğini söylüyor ve bu kol düğmelerini çıkararak oğluna hediye ediyor. Reklamdaki hikâye anlatımı ile Kiğılı’nın uzun zamandır, özel günlerde erkek giyiminde tercih edildiği ve aile gelenekleri haline gelerek nesilden nesile aktarıldığı belirtiliyor. Reklamın sonunda üçüncü neslin de aralarına katılmak için hazırlandığı müjdesi verilerek markanın geleceğine, gelecekte de erkek giyimine yön vermeye devam edeceği mesajı veriliyor.

 

Reklam Filmi Linki:

https://youtu.be/opkyXofA1RY

 

%d blogcu bunu beğendi: