KENDİNİ YENİLE

Tatilin bitmesiyle birlikte sizin de enerjiniz düştüyse, ayağa kalkmak için doğadan yardım alabilirsiniz. Kamp yapmak için yılın en güzel zamanına girmiş bulunmaktayız. Yapacağınız bu kaçamak şehir hayatının temposuna adapte olmanızı kolaylaştıracak, gücünüzü hatırlatacak. Pastel renklerin tüm tonlarıyla göz ziyafeti çekerken, dumanı üstünde tüten kahvenizi yudumlayıp tertemiz havayı içinize çektiğinizi hayal edin… Gerçek sessizliğin tadını çıkarmaya hazır mısınız?

Kelty Discovery 4: Daha uygun fiyatlı ama aynı zamanda da kaliteden ödün vermeyen bir ürün. Diğerinden farklı olarak 4 odası bulunuyor.

KAMP YAPABİLECEĞİNİZ NOKTALAR:

Kaz Dağları: Türkiye’de kamp denince akla gelen ilk nokta Kaz Dağları oluyor. Doğası, havası, zeytin bahçeleri, cıvıl cıvıl kuş sesleri ile bunaltıcı yaz sıcaklarından sonra, şehrin stresinden uzakta, adeta kurtarıcınız gibi sizlere kollarını açıyor. Efsanelere ev sahipliği yapan bu dağın büyülü atmosferine kapılıp gideceksiniz.

Ihlara Vadisi-Aksaray: Dünyanın ikinci büyük kanyonu olan doğa harikası… Vadinin içinden geçen Melendiz Çayı, çarpıcı bir güzellik oluşturuyor. Vadiye inerken dik ve uzun bir merdiven yolculuğu yapacaksınız, bunun için doğru ayakkabıyı seçmekte fayda var. Bir saat kadar süren kısa bir yolculuğun sonunda, Kapadokya’da balon turu yapmadan dönmeyin.

Yedigöller Milli Parkı-Bolu: Bol bol fotoğraf çekmeye hazır olun. Çünkü burası sonbaharda kartpostaldan fırlamış gibi görünüyor. Devasa büyüklükteki ağaçların sararıp dökülmüş yaprakları, her adım atışınızda doğada olduğunuzu kulaklarınıza fısıldayacak.

Borçka Karagöl-Artvin: Göl kıyısında kamp yapma gibi bir hayaliniz varsa, kesinlikle burayı seçmelisiniz. Orman ve göl manzarasının bir arada olduğu Borçka’ya hayran kalmamak elde değil. Sandal kiralayıp gölde gezintiye çıkabilirsiniz. Aldığınız her nefeste doğru yerde olduğunuzu hissedeceksiniz.

Lüks ve Doğayı Bir Araya Getiren Yeni Trend: Glamping
“Glamorous” (büyüleyici) ve “Camping” (kamp yapmak) kelimelerinin birleştirilmesi sonucu oluşan bu kavram; doğadan kopmak istemeyen, aynı zamanda konfor arayanlar için biçilmiş kaftan. Yumuşacık yataklar, geniş banyolar, özel tasarlanmış kocaman ferah çadırlarla sizlere bambaşka bir deneyim sunuyor. Kamp yapmaktan çok daha fazlası, 5 yıldızlı otellere kafa tutan bir macera… Dünya üzerinde birçok destinasyonda büyüleyici seçenekleri mevcut, Türkiye’de de hızla yayılan örnekleri bulunuyor. İşte sizler için seçtiğimiz glampingler…

Campo Portakal Glamping/Çıralı Antalya

Huzur Valley Glamping/Göcek Muğla

Little Raccoon Key/Georgia

Dolores/Colorado

Keystone/South Dakota

Big Sur/California

 

Feride Zeynep Babacan

%d blogcu bunu beğendi: