HER ŞEYE HÜKMEDECEK TEK BİR OYUN KOLU: GameSir T1s

Android akıllı telefonunuz, sanal gerçeklik gözlüğünüz, Steam desteğiyle birlikte Windows bilgisayarınız, akıllı TV’niz ve PlayStation 3 konsolunda kullanabileceğiniz bir oyun kolu ister miydiniz? Eğer cevabınız evet ise, sizi GameSir T1s ile tanıştıralım.

Birden fazla platformda kullanılabiliyor olmasının dışında konforlu bir kullanım sunan model, Bluetooth bağlantısıyla kablosuz olarak kullanılabildiği gibi, dilediğinizde kablolu olarak da kullanılabiliyor. Her şeyden önce konforlu bir kullanım sağlayan yumuşak dokulu yapı, bir hayli önemli… Zira uzun süren oyun maratonlarında elimizin rahat etmesi gerek. Oyun kolunun yapısına baktığımızda, PlayStation konsolunda gördüğümüz DualShock kontrolcüsünün temel alındığını görüyoruz. Sol tarafta yön tuşları, sağ tarafta X,Y,B ve A olmak üzere fonksiyon tuşları ve her iki tarafta yer alan analoglar. Tabii ki üst kısımda başparmak ve orta parmağımızın geldiği bölümde L1,L2 ve R1,R2 tuşları da es geçilmemiş.

Akıllı telefonların güçlenmesiyle beraber, mobil oyun dünyası da atağa kalktı. Son yıllarda Android ve iOS platformuna çıkan mobil oyunlar, gerek grafikleri gerekse de mekanikleriyle PC ve oyun konsollarını aratmaz oldu. Bir de son dönemde PUGB ve Fornite gibi oyun dünyasını kasıp kavuran “Batte Royale” oyunlarının mobil sürümlerinin çıkması, mobil oyunculuğun zirve yapmasını sağladı. Ancak tüm bu olumlu gelişmelere rağmen herkesin ortak görüşe sahip olduğu gibi konu var: Akıllı telefonların dokunmatik ekranlarıyla özellikle FPS oyunlarını oynamak tam bir işkence!

Telefonunuzdaki oyunları klavye ve fare ile oynayın!

GameSir X1, Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuza eşleştirdiğiniz ve üzerindeki iki adet USB bağlantısı sayesinde klavye ve fare bağlayarak mobil oyunları sanki bilgisayarda oynuyormuşçasına rahatça oynamanıza imkân tanıyan bir oyun standı. Hem iOS hem de Android kullanıcıları için gerekli bağlantıyı yapmak hayli kolay. Kutu içeriğinden çıkan kitapçıkta yer alan QR kod yardımıyla cihazın mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Android için Game Sir World, iOS için ise Happy Chick Emulator isimli bu uygulamayı indirdikten sonra, telefonunuzun Bluetooth’unu açıp eşleştirme yapmak yeterli. Bu adımların ardından GameSir X1’e klavye ve fare takıp uygulama üzerinden oynamak istediğiniz oyunu açmak ve kontrol ayarlarını yapmak yeterli.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: