FORMA GİRMEK İÇİN TRX!

TRX Suspension System son dönemlerde özellikle Amerika ve Avrupa’da hızla yayılan egzersiz yöntemlerinden biri. Türkiye’de de popülerliği günden güne artan bu antrenman şekli fonksiyonel egzersizler alanında oldukça önemli bir yerde bulunuyor. Günümüzde  Hollywood yıldızlarının da fit olmak için başvurduğu bu spor tarzı, Amerikan donanmasında askerlerin halatları arabaların arkasına bağlayarak egzersiz için kullanması ile ortaya çıkmış.

Kendi vücut ağırlığınızı kullanarak, yer çekimine karşı çalışma metoduna dayanan spor tekniklerinden oluşan bu antrenmanda en üst performans seviyesine ulaşmanız mümkün. Temel gövde kaslarının çalışması ile gövde dengesini geliştiriyor, dayanıklılığın ve esnekliğin artmasını sağlıyor.

TRX egzersiz ekipmanı 1.5 kg’dan daha az ağırlığıyla evde, parkta, yazlıkta kısacası istediğiniz her yerde spor yapabilmeniz mümkün. Spor salonuna gitmeye zaman bulamayan, sürekli seyahat etmek durumunda kalanlar için kurtarıcı bir seçenek.

TRX  her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği bir egzersiz türü. Fakat yine de bu spora bir eğitmen ile birlikte başlanması tavsiye ediliyor. Zaman içinde uygulamayı kavrayıp,  internet üzerinden videolar eşliğinde bireysel olarak da çalışmanız mümkün. Android ve İOS için TRX’in yüzlerce çeşit egzersiz içerdiği bir uygulamada mevcut.

Mazeretleri ortadan kaldıran bu antrenmana hemen başlamak için gerekli ekipmanlara; TRX resmi internet adresinden, farklı marka ve modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: