EVDE VERİMLİ VAKİT GEÇİRMENİN 10 YOLU

Corona Virüsü dünyanın birçok ülkesini kasıp kavurmuş durumda. Kötü senaryo tablolarının oluşmaması için devletler birçok önlem almak adına her gün farklı bir yöntem deniyor. İtalya sokağa çıkma yasağını uygulayan ülkelerden biri. Durum böyle iç ürperticiyken, ülkemizde okulların tatil olmasının ardından işyerleri de home-office çalışma yöntemleri geliştirmeye başladı.

Sağlığımızı korumanın en önemli yollarından biri kalabalık yerlerden bir süreliğine uzaklaşmamız olduğunu hepimiz kavradık. Evet, bizler doğası gereği sosyal insanlarız. Dokunmayı, sarılmayı seven, içten bir millet olarak biz biraz daha dikkatli olmalıyız bu süreçte gibi görünüyor. Önlemler şimdiden çok başarılı bir şekilde uygulanmaya başladı. Bu gidişle korona virüsü fazla yayılım göstermeden kurtulmayı başaracağız. Tedbirleri elden bırakmamak bu noktada çok önemli…

Peki bu süreçte evde geçirdiğimiz vakti verimli hale getirmek için neler yapabiliriz? Biraz beyin fırtınasına hazır mısınız? “Kendime vakit ayıramıyorum” diye serzenişte bulunanlar için evde kalmanın aslında ne kadar keyifli olduğunu yaşatacak deneyimleri sizler için derledim.

Cansu Bayrak

UYGULAMALAR İLE AKTİF VE POZİTİF KALIN

Meditasyon ve spor uygulamalarıyla güne başlamak sizi pozitif kılarken aynı zamanda hareket etmenizi sağlayacak. Telefonunuza indireceğiniz bu tarz uygulamalar size ilham olacak ve “neden daha önce keşfetmemişim” demenize neden olacak. Hiçbir şey için geç değil!

EN İYİ ARKADAŞLARDAN BİRİ : NETFLIX

Netflix’in dizi ve film deposunu keşfetmeye hazır mısınız? Tarz ve tür olarak hangi mod sizi yansıtıyor? Belki fantastik hissediyorsunuzdur şu sıralar, o zaman bilim kurgu kategorisinden bir dizi izlemeye ne dersiniz? Netflix yoksa internetimiz var değil mi! Artık internetten seçip dilediğimizi izleyebileceğimiz bi sürü dizi/film siteleri mevcut. Evinizde geçireceğiniz keyifli dakikalar sizleri bekliyor.

YOUTUBE DÜNYASINI KEŞFE ÇIKIN

Youtube bir içerik dünyası ve her geçen gün içerik üreticiler daha da artış gösteriyor. Tabii içlerinden seçki yapıp ne izlemek istediğinize göre kanal keşfi yapmak, yeni insanları tanıma fırsatı sağlayacak. Aynı zamanda buna biraz dijital sosyalleşme desek yalan söylemiş olmayız. Yeni bir yemek öğrenmek, teknoloji ya da araba konularını daha yakından incelemek ya da sevdiğiniz sanatçıları  yakından tanımak için en güzel zamanlar benden söylemesi!

DİJİTAL DERGİLERE KOLAYCA ULAŞMANIN TADINI ÇIKARIN

Şu zamanlar çok gerekmedikçe dışarı çıkmamaya çalışıyoruz. Peki bu sevdiğimiz dergi ve gazetelere ulaşamayacağımız anlamına mı geliyor? Tabii ki de hayır. Sevdiğimiz tüm yayınlar artık telefonumuzda saklı. Sihirli gibi ama gerçek. Moda, gezi, eğlence, yaşam, savat ve daha fazlası için

https://www.turkcell.com.tr/servisler/turkcell-dergilik

İLHAM DOLU BİR EV MACERASI

Günlerimizi evlerde geçireceksek eğer, biraz değişikliğin hepimize iyi geleceği şüphesiz bir gerçek. Bitkilerinizle daha yakından ilgilenip evde ki eşyaların yerlerini değiştirmek için çok güzel bir vakit. Hatta işi biraz daha ileri boyuta taşıyıp “Pinterest”ten ilham alacağınız ev dekorasyonu görsellerine ulaşırken aynı zamanda “kendin yap” ögelerine ulaşabilir ve eğlenceli yeni tasarımlar üretebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan sadece biraz ilham!

FARKLI DÜNYALARA YOLA ÇIKIN

İngiltere’deki Sussex Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre stresi azaltan en etkili yollardan biri de her gün düzenli olarak kitap okumak. Farklı kapılar açarak yeni dünyalara giriş yapacağınız kitaplarla ruhunuzun dolaşmasını sağlayacak yolculuklar yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü geliştirirken aynı zamanda arka fonda size eşlik edecek dinlendirici müzik listelerini keşfedin. Ayrıca yukarıda bahsettiğim ev dekorasyonu bölümünüze kesinlikle bir kitap okuma köşesi ayırmayı unutmayın. Ambiyans her daim odağınızı daha da arttıracaktır.

BİRAZDA SANATSAL RUHU BESLEYELİM

Resim yapmak (yapamadığınızı düşünseniz de denemek) kendinizi çok iyi hissettirecek. İlham alacağınız sanatçıları keşfederek onların yaptığı resimlerin röprodüksiyonlarıyla işe koyulabilirsiniz. Sonuçta siz bir ressam değilsiniz ve kimse sizden mükemmel bir şey beklemiyor. Bu noktada önemli olan sizin kendinizi nasıl yansıttığınız ve güzellik algınızı kırıp kendi estetik bakış açınızı edinmeniz. Attığınız her fırça ya da kalem darbesi bir eser niteliğinde olacağına emin olabilirsiniz. Bunları sevdiklerinize hediye etme ya da çerçeveleyip asma fikrine ne dersiniz?

BAHARA GÖZ KIRPAN EVLER

Temizliğin en güzeli bahar sezonunda olanı! Pencereler açılır, balkonlar sezona hazır hale getirilir. Biraz ferahlık iç huzuru yaşatırken aynı zamanda koronayla başa çıkmak için biraz daha titizlikle yaklaştığımız evlerimizi mutlu etmeye ne dersiniz? Sirke bu noktada iyi bir antibakteriyel. Ayrıca düzenli olarak havalandırdığımız evlerimize bahar esintisi çok yakışacak.

MUTFAĞINIZI KEŞFEDİN

Mevsiminde yiyecekleri tüketmek uzmanlar tarafından sürekli hatırlatılan enstantaneler arasında. Peki onlara biraz daha farklı bir bakış açısından bakarak mutfakta eğlenceli vakitler geçirmeye hazır mısınız? Önce yaratıcı bowllardan başlayarak sağlıklı hem de doyurucu yemekler için bir adım atmış olacaksınız. Bu sürede kilo almak istemeyiz öyle değil mi? Aile üyeleriyle birlikte iş bölümü yaparak oluşturacağınız harika yemeklerle hatıra defterinize güzel anılar katarken aynı zamanda farklı lezzet deneyimleri ile mutluluk hormonlarınız zirve yapacak!

ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞINA DEVAM

Toplu yerlere çıkmıyoruz diye alışveriş keyfimizi bozacak değiliz. Dijital dünya gelişirken her şey ulaşılabilir hale geldiyse bundan yararlanmanın işte şimdi tam zamanı! Modanın nabzını tutanlar için yeni sezona göz atmanın en keyifli yanlarından bahsetmek istiyorum. BeStyle ve BeMan dergileri Mart ayında dopdolu içeriklerle sizleri bekliyor. Dergilerde ki ilham dolu sayfalardan sonra markaların uygulamalarını ziyaret etmek gününüzün tamamını alabilir. Özellikle gerçek bir moda tutkunuysanız! Kendinizi kaptırmamaya çalışın ve bütçenize bir kota koyun. İhtiyaca göre alışveriş yapmaya dikkat ederseniz, indirimlerden yararlanarak birden fazla ürün alma gücünüzü arttırabilirsiniz.

SEVDİKLERİNİZLE DİJİTAL ORTAMDA ÖZLEM GİDERİN

Sanırım en can alıcı konulardan biri de bu. O yüzden onu en sona saklamak istedim. Sevdiklerimizle temasa geçmenin sakıncalı olduğu bu dönemde onlara özlem duyuyoruz.  Seslerini duyup görsel olarak muhabbet etmenin bir nebzede olsa özlem gidereceğine eminim. Hatta kahvelerimizi karşılıklı içip saatlerce sohbet etmek hepimize çok iyi gelecek. Bunun için Skype, FaceTime vb. uygulamalar iyi ki var. Hatta artık sosyal medya ağlarında bile kameralı görüşmeler yapmak mümkün. Teknolojinin kötü yanları kadar güzel yanları da var.

Gerekenleri yaptığımızda panik yaşamamızı gerektiren bir durum olmayacağını umuyorum. En kısa zamanda, en zararsız şekilde bugünleri atlatmamız dileğiyle.

%d blogcu bunu beğendi: