ERKEKLERİ, CENTİLMENCE PLAJDA FARK ETTİRECEK: MONSEGNO

Mimarlıktan erkekler için deniz şortu oluşturmaya doğru çıktığı yolculukta Doruk Topaloğlu, Monsegno ile 20’li yılların siluetlerini, sofistike bir renk paleti ve orijinal desenlerle birleştirerek, erkeklerin en güzel yaz hatıralarında yer edinmeyi hedefliyor.

 Kadınların plajlardaki şıklık hakimiyetine alışığız. Gece elbiselerini aratmayan tek parça mayolar, farklı aksesuarlarla göz alan bikiniler… Erkekler içinse seçenekler kısıtlı. Deniz şortlarının tekdüzeliği son dönemde bozulmaya başlasa da, yerli tasarımcılar arasında hala yeterli seçenek yok. İşte bu noktadan hareketle Doruk Topaloğlu, Monsegno’yu kuruyor.

Topaloğlu, “Kadınların plajlarda kendilerini şık ve özel hissetmeleri için bir sürü seçenek mevcutken erkeklerde bu durum birbirinin aynısı, tek tip modellerden ibaret. Dolayısıyla ben, centilmen tasarımları ile öne çıkan özenle dikilmiş, kumsalda erkekleri farklı ve özel hissettirecek yeni seçenekler yaratmak istedim.” diyor.

Kelime anlamı olarak İtalyanca’da ‘benim imzam’ anlamına gelen Monsegno, tamamen bir Akdeniz kimliğine ve kültürüne sahip. Hayatın zevkine varmayı ilke edinmiş bir marka, dolasıyı ile bu ürünler yaşamaktan keyif alan ve anın tadını çıkaran beyefendiler için yaratılmış. Desenler ile erkeklere yazın daha şık olma seçeneği sunan parçalardan oluşan zamansız tasarımlar, adeta bir mimari proje gibi geçmişten bugüne kadar şehir mimarilerinden ilham alan geometrik desenlerle hayat buluyor.

Monsegno, bir anlamda bir ‘gusto sahibi erkekler kulübü’. Topaloğlu, buram buram Akdeniz sahillerinin kokusunu hissettiren, kalıplarda farklılaşan, klasik kumaş pantolonlardan devşirme, deniz şortu olduğunun ilk bakışta anlaşılmasının çok zor olduğu koleksiyonuyla erkekler için “plaj smokini” oluşturmak için yola çıkan bir marka kurmak için yola çıkmış. Tasarımları 1920’li yılların kalıplarından esinlenerek oluşturmuş ve rafine bir zevkin ürünü olan Riviera tarzının bir yansıması olan renk ve desenler geliştirilerek, zanaatkarların elinde kusursuz kalıp ve dikişlerle üretilmiş.

Şortlar aynı zamanda yüksek kalitede ve hızlı kuruyan kumaşlardan yapılıyor. Su itici ve UV filtresiyle kaplı kumaşlardan oluşan şortlarıyla Monsegno, şimdilik sadece bir deniz şortu markasıysa bile, Topaloğlu, Monsegno’yu önümüzdeki sezonlarda erkekler için tam bir yaz koleksiyonu/resortwear sunan bir marka haline getirmeyi planladığını söylüyor. Yine şıklığı detaylarında gizli, yeni ve farklı ürün kategorileriyle…

 

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: