“Can Feda” İlk Kez Seyircinin Karşısına Çıktı.

“Can Feda” Emaar Square Mall Cinemaximum Sinemaları’nda özel bir gösterim ile ilk kez seyircinin karşısına çıktı!

Medya, iş ve sanat dünyasından davetlilerle gerçekleştirilen özel gösterimde, film ilk alkışlarını aldı.


Fahriye Evcen ve Serenay Sarıkaya’nın yanı sıra Murat Yıldırım ve İmane Elbani, Gökhan Keser, Güliz Ayla, Burak Sağyaşar ve eşi Hatice Şendil Sağyaşar ile filmin yapımcısı Timur Savcı da  oyuncuları ilk gösterimde yalnız bırakmadılar.

105 dakikalık film nefesler tutulmuş, heyecan içinde izlendi. Filmin atmosferine uygun dekore edilen gösterim alanı da davetlilerden büyük ilgi gördü.

Burak Özçivit: “Heyecanlıyız, bir filmi hazırlamak kolay değil, 1 seneyi geçti bu film için çalışmalarımız. “Can Feda”nın yeri biraz daha ayrı. Bu filmin bir özelliği var, onlardan biri; Türkiye’de ilk defa Kara Kuvvetleri ile Hava Kuvvetleri bir filmde bir arada. Siz de biliyorsunuz ki Türkiye’de bu tarz filmler çekmek çok kolay değil. Hem prodüksiyon hem de senaryo anlamında. Bir şeye inanmanız lazım. İlk başta Zafer (Külünk) bana senaryoyu getirdiğinde senaryoyu o kadar sevdim ki, o kadar heyecanlandım ki. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin neler yaptığını, ne kadar başarılı olduğunu hepiniz çok yakından takip ediyorsunuz zaten. Böyle bir senaryonun içinde olmaktan ben çok mutluyum. Devamında zaten Kerem’le (Bürsin) paylaştım ve Kerem’le yola devam ettik. Ardından da diğer arkadaşlarımız yola katıldı. Bir asker filmi yapıyorsunuz, içinde savaş hikayesi anlatıyorsunuz. İçinde de insan hikayesi çok fazla var, beni senaryoda en çok etkileyen de budur. Hepimizin hayatından parçalar askerin disipliniyle birleşiyor. Senaristimiz Zafer Külünk’e de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Flimde Yüzbaşı Pilot Onur’un canlandıran Kerem Bürsin: Biz daha çekimler başlamadan 6 ay önce Burak (Özçivit) ile konuşuyorduk. Burak da bana, güzel bir senaryo geldiğini, çok heyecanlı olduğunu ve bunu birlikte yapmak istediğini söyledi. İkimiz de çok heyecanlandık. Karacı bir timin bir havacıyı kurtarma hikayesi kulağa çok hoş geldi. Çalışma esnasında ikimizle alkalı bir sürü şey öğrendim. Empati kurmayı öğreniyorsun” dedi.

Burak Özçivit, sınır ötesi operasyonunda işgâl ekiplerine karşı canını ortaya koyan Özel bir Tim’in komutanı Yüzbaşı Alparslan’ı canlandırıyor. Kerem Bürsin’in canlandırdığı Jet Pilotu Yüzbaşı Onur’u düşman hattından kurtarmak için başlayan macera, beklemedikleri bir savaşa dönüşüyor! İki eski arkadaşın omuz omuza vatan savunmasına geçtiği “Can Feda” yüreklere dokunuyor!

Ağır Silah Uzmanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Baykan (Süleyman Karaahmet), İstihbarat Uzmanı Üsteğmen Nazım Liceli (Sabahattin Yakut), Sniper Uzman Çavuş Selim Erkan (Onur Ayçelik), Muhabere Uzmanı Teğmen Can Aydın (Özbek Yedig Kaplan) , Tahrip Uzmanı Astsubay Kıdemli Üstçavuş Halil Özdemir (Can Baykan) sınır ötesinde  hafızalardan silinmeyecek bir ölüm kalım mücadelesi veriyor.

%d blogcu bunu beğendi: