Bluetooth Hoparlör Satın Alma Rehberi

YAZ AYLARININ VAZGEÇİLMEZİ BLUETOOTH HOPARLÖRLERİ SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Son yılların en popüler teknolojik ürünlerinin başında kablosuz hoparlörler geliyor. Özellikle kendimizi dışarı attığımız yaz aylarında müzik keyfinden mahrum kalmamak adına oldukça faydalı olan bu ürünler, her teknolojik üründe olduğu gibi tasarım, performans ve fiyat kriterleri ile birbirlerinden sıyrılıyor.

SEÇİM YAPMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KRİTERLER

 

  • TASARIM VE TAŞINABİLİRLİK
  • SES PERFORMANSI
  • BATARYA ÖMRÜ
  • SUYA DAYANIKLILIK VE EK ÖZELLİKLER

 

BÜTÇEYE GÖRE BLUETOOTH HOPARLÖR TAVSİYELERİ

100 – 250 TL

JBL GO

Fiyat/performans oranı nedeniyle en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen JBL GO; kırmızı, mavi, gri, yeşil, pembe ve sarı gibi birçok farklı renk seçeneği sunuyor. Renkli tasarımı hariç oldukça kompakt bir model olan ürün, neredeyse cebinize dahi sığabilecek bir boyutta ve sadece 130 gram ağırlığında. Ayrıca boyutuna göre ses performansı da hiç fena değil. Son olarak tek bir şarjla yaklaşık 5 saatlik bir dinleme süresinin sunulduğunu da belirtelim.

 

PHILIPS EVERPLAY BT3900P

Tavsiye edilen satış fiyatı 349 TL olmasına rağmen, internette 200 TL civarında bulabileceğiniz Philips EverPlay BT3900P, bu segmentte en doyurucu ses performansını sunan seçeneklerden bir tanesi. Kumaş kaplı gövdesiyle farklı ve hoş görünen ürün, IP57 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklı. Ürünün içerisinde bas radyatörlü güçlü bir sürücü yer alıyor. Sözünü ettiğimiz doyurucu sesin kaynağı da buradan geliyor.

 

Xiaomi Mi

Xiaomi markası ülkemizde resmi olarak yer almıyor olsa da, internet üzerinden birçok ürününü satın almak mümkün. Telefon modellerinde olduğu gibi şirketin bluetooth hoparlör modelleri de fiyat performans oranı ile öne çıkıyor. Xiaomi Mi, minnacık boyutuna rağmen yüksek ve kaliteli ses veren ender kablosuz hoparlörlerden. Ancak ürünü eşleştirirken Çince geri bildirimler duymaya hazır olun.

 

250 – 500 TL

LOGITECH UE WONDERBOOM

Genellikle 250 TL ve üzerinde yer alan modeller, biraz büyükçe olur ve ses performansıyla öne çıkar. Bu fiyat segmentinin ilk sırasında yer alan UE Wonderboom ise, neredeyse JBL GO kadar küçücük bir ürün. Bunun sebebi ise boyundan büyük bir ses performansına sahip olması ve bu ses performansıyla birlikte son derece taşınabilir olması. Üründe ayrıca IPX7 sertifikası bulunuyor ve 30 dakika boyunca su altında kalabiliyor. Son olarak tam 10 saatlik bir oynatma süresi sunduğunu da belirtelim.

 

ANKER SOUNDCORE 2

Orta segmentin bir diğer yıldızı da Anker SoundCore 2. Böyle söylüyoruz çünkü 24 saate kadar kesintisiz müzik dinleme, IPX5 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklılık ve 12W hoparlörler ile öne çıkan ses performansı, bu üründe bir araya gelmiş durumda. Tasarıma baktığımızda ise, sade ama kaliteli bir tasarım çizgisi bizleri karşılıyor. Ürünün boyutu makul seviyede… Her ne kadar cepte taşınacak kadar küçük bir ürün olmasa da, ufak bir çantada kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.

 

%d blogcu bunu beğendi: