BESTYLE BLOGGER WEEKEND V9 ALAÇATI’DA BULUŞTU

Bestyle Blogger Weekend V9, 5-7 Ekim arası Alaçatı’da, bloggerlar ile bir araya geldi. Sonbahara boş Alaçatı sokaklarında merhaba dediğimiz bu etkinlikte, birbirinden ünlü ve eğlenceli bloggerlar ile dolu dolu geçirdiğimiz üç günün detaylarını sizler için hazırladık.

ALAÇATI’YA HOŞ GELDİNİZ!

Hazırlıklarımızı yapıp, Alaçatı’nın güzel iki oteli GAIA ve ALAÇATI DESIGN HOTEL’de misafirlerimizi beklemeye başladık. Hava tahmin ettiğimizden biraz serin olunca güneş ile köşe kapmaca oynamaya başladık.  İstanbul ve Ankara’dan Pegasus ile İzmir’e ulaşan misafirlerimiz, 15:00 gibi Alaçatı’ya vardılar.

UZUN YOLDAN GELDİK, BİRAZ GEVŞEYELİM : WİNE O’CLOCK

Misafirlerimiz odalarına yerleştikten sonra birbirinden leziz atıştırmalıklar ile şarap tadımı yaptığımız wine o’clock köşesinde buluştuk. Alaçatı Design Hotel’in havuz başında, herkes birbiriyle sohbet edip, şarabını yudumlarkan İdil Çimrin ile üzümün şaraba dönüşmesi hikayesini konuştuk. Soru cevaplarda hiç de fena değildik!

PEGASUS İLE FARKINDALIK ZAMANI!

İyi projesi olan gençlerin fikirlerini hayata geçiren Pegasus’un yeni projesi “Yarınlara Uçuyoruz”un ayrıntılarının yer aldığı kısa filmi izleyerek, Pegasus yetkilileri bloggerlara ve onların binlerce takipçilerine bu projenin ayrıntılarından bahsetti.

ODALARA DAĞILALIM, YEMEKTE BULUŞURUZ!

İstanbul’dan gelen misafirlerimiz GAIA ve DESIGN Hotel’in şık odalarına yerleşip, dinlenirken bir yandan da onlar için hazırladığımız sponsorlardan gelen sürpriz hediyelerin keyfini çıkardılar.

ASLINDA MEYHANE’DE LEZZET MÜZİK İLE BULUŞTU

Ege mezelerinin, eğlenceyle buluştuğu Aslında Meyhane’de, ilk akşam yemeğimizi yemek üzere buluştuk. Upuzun masalarda yemeklerimizi yerken, gecenin ilerleyen zamanlarına doğru hemen hemen herkes dans konusunda hünerlerini sergiledi. Bir ara mikrofana geçen Karya Çandar, güzel sesiyle akşam yemeğimizi renklendirdi.

Her anımızı sosyal medyada takipçiler ile paylaştığımız gecede, selfieler, videolar ve onlarca post ile geceyi sonlandırarak, bir sonraki güne enerjimizi toplamak için otellerimize dağıldık.

KAHVALTIDA BULUŞALIM: BUMBA BREAKFAST CLUB

İlk günü geride bırakıp, ikinci günün başlangıcında kahvaltı için bizi yemyeşil bahçesinde karşılayan, rengarenk atmosferiyle Bumba Breakfast Club’daydık. Ev yapımı birçok çeşidi olan reçelleri ve anne kahvaltısını anımsatan özenli ve samimi sunuma sahip bu yerde, blogger ile birlikte “tam instagramlık” diyebileceğimiz kareler yakaladık.

YEDİKLERİMİZİ ERİTELİM: LUMBERJACK İLE WELCOME WİNTER YÜRÜYÜŞÜ

Keyifli bir kahvaltınının ardından yediklerimizi yakma zamanı gelmişti. Lumberjack ile beraber Alaçatı sokaklarında yürüyüşe başladık. Alaçatı’nın boş sokaklarının tadını çıkarırken, Lumberjack outdoor ayakkabıları ve kıyafetleri de bize konfor sağladı. Henüz kahvaltıdan yeni kalkmışken, neden bir de dondurma yemeyelim dedik ve pişmanlığını sonradan hissedeceğimiz lezzetli dondurmaları da mideye indirdik.  Rotanın sonunda yer alan Alaçatı Lokal Pazar’da hem biraz soluklanmak hem de  alışveriş yapmak için yürüyüşümüzü sonlandırdık.

ALIŞVERİŞ İÇİN ALAÇATI LOKAL PAZAR

Alaçatı Lokal Pazar’da takı, kıyafet, eşya ve birçok vintage parçanın yer aldığı standlarda alışverişin keyfini çıkardık.

AÇIK BÜFE ZİYAFET: PERİSPİRİ ALAÇATI

Yürüyüş ve alışverişin sonunda acıkan midelerimizin açlığını dindirecek adres Perispiri’ydi. Yemyeşil kocaman bir bahçede, yöresel lezzetlerin hünerli eller ile servis edildiği Perisperi’de hem göze hem mideye hitap eden restaurant anlayışı ile, yazdan kalma bir Ekim gününde bize keyifli bir öğle yemeği yedik.

HAFIZASINA GÜVENENİ BURAYA ALALIM

Yemek dönüşü GAIA Hotel’in avlusunda buluşup, Casio ile hafıza oyunu için rekabet kızıştı. Hemen hemen tüm bloggerların katıldığı hafıza oyununda, Ahmet Aksöz rekor kırarak Casıo Powerbank’in sahibi oldu. Harcadığı emek için tekrardan tebrik ederiz.

REDBULL İLE KENDİ KOKTEYLİNİ YARAT

Redbull ile 3 farklı kokteyl hazırlayıp, tadına baktığımız workshop etkinliğinde buluştuk. Kendi kokteylimizi hazırlayıp yudumlarken güneşi Alaçatı’nın tatlı esen rüzgarı ile batırıp, akşam yemeği için buluşmak üzere odalara dağıldık.

YÖRESEL LEZZETLER KUYTU’DA

Kuytu Restaurant’ın eşsiz menüsünde yer alan yöresel lezzetleri keşfettiğimiz akşam yemeğinde buluştuk.  Balkabaklı Sinkonta gibi geleneksel mezeleri tatdığımız  son akşam yemeğimizde, müzikler yemek tıkırtısına karışırken, gecenin devamında eğlence için adres Tektekçi Alaçatı’ydı.

KIRMIZILAR İÇİNDE TEKTEKÇİ

Dress code’un kırmızı olarak belirlendiği Tekteçi’de, müzik yükselmeye başladığında parti için yerimizi almıştık. Dans, müzik birbirine karışmışken sahnede Zeynep Bastık’ın yer almasıyla eğlence tüm hızıyla devam etti. Gecenin sürprizi ise yeni single parçası ile sahnede yerini alan Karya Çandar’dı.

ALAÇATI DESIGN HOTEL’DE VEDA KAHVALTISI

Veda kahvaltımız için Design Hotel’in güzel kahvaltısında buluştuk. Hem gecenin yorgunluğunu atmak, hem de yolculuk öncesi enerjimizi toparlamak için lezzetli ve sağlam bir kahvaltının ardından, vedalaşma zamanı gelmişti. Misafirlerimizi Pegasus ile İstanbul’a uğurlamak için, vedalaştık ve ayrıldık.

 

Etkinlikte paylaşım içinde olduğumuz, gülüp dans ettiğimiz, misafir değil dostlarımızla tatilde gibi hissettiğimiz bu 3 gün boyunca bizimle olan herkese teşekkür ederiz.

Başka bir etkinlikte görüşmek üzere..

%d blogcu bunu beğendi: