#BanaYakışırKimKarışır

Erkek giyim markası AVVA, toplumsal cinsiyet eşitliliğine dikkat çekmek amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile eş zamanlı olarak ‘#BanaYakışırKimKarışır’ kampanyasını başlattı. Markanın kampanyası kapsamında kadınların, erkek ceketi, kadın pantolonu gibi kıyafet ayrımlarına gitmeden beğendiği, sevdiği kıyafeti giyebileceğini vurgulayarak, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine dikkat çekiliyor. Giyim konusunda alışılagelmiş kalıpları yıkarak, kadınlara cesaret veren kampanya, sektöre bir farkındalık getiriyor. AVVA’nın kadın yöneticileri de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak da markanın kreasyonlarını giyerek projeye destek verdi.

AVVA çalışanlarının ve yöneticilerinin yarısı kadınlardan oluşuyor

Başlattığı kampanya ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemini vurgulayarak kadınların, toplumsal anlamda her düzeyde güçlenmeleri için destek olmak için çalışmalar yürüten AVVA’nın çalışanlarının yüzde 50’si kadınlardan oluşuyor. Kadın istihdamında eşitliğe önem veren şirketin üst düzey yöneticilerin oranı da yine yüzde 50’nin üzerinde bulunuyor. AVVA, ekonomik ve sosyal olarak kadınların toplumdaki rolünü daha da güçlendirmek ve şirket performansını artırmak amacıyla gelecek dönemde de kadın çalışan oranını arttırmayı hedefliyor.

“Kadınlar şirket büyümelerine pozitif katkı sağlıyor”

AVVA Yönetim Kurulu Üyesi Dilan Atik Batmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan biri olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’nin sağlanmasına yönelik farkındalık oluşturmak için düzenledikleri kampanyayla ilgili şunları söyledi:

“Konfeksiyon ve giyim dünyasında bazı unisex parçalar, ortak kalıplar kadınların da ilgisini çekiyor. Bir süredir bu eğilimi mağazalarımızda satış sırasında gözlemliyor ve sosyal medyada AVVA koleksiyonundan parçalar taşıyan kadınlara rastlıyoruz. Kampanyamızın çıkış noktası da bu oldu. Böylece bu kampanyayla kadının seçim özgürlüğü, klişelere karşı duruşu, dönüştürme ve dokunduğunu güzelleştirme yeteneğinin altını çizerek toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna dikkat çekmek istedik.’’

“Erkek giyimine de kadınlar değer katıyor”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlayan kampanya ile ilgili olarak AVVA Yönetim Kurulu Üyesi Nihan Atik Gedikli ise “Erkeklerin yoğun olarak yer aldığı hazır giyim sektöründe AVVA olarak hem yönetim hem de çalışan kadromuzun yarısı kadınlardan oluşuyor. Kadın istihdamının önemi ve fırsat eşitliğine olan inancımız doğrultusunda İK politikalarımıza yön veriyoruz. Kadınların iş hayatında bir takım pozitif özellikleri ile öne çıktığını, şirket büyümelerine pozitif katkı sağladığını biliyoruz. AVVA’nın da finans, operasyon, satış, pazarlama, insan kaynakları, görsel satış gibi birçok kilit pozisyonunda kadın yöneticilerimizin liderliği var. Yani AVVA markasının mutfağında, her kademede erkek giyim sektörüne emek ve değer katan bir kadın gücünden söz edebiliriz.’’ dedi.

 

%d blogcu bunu beğendi: