Adidas Running, Giyilebilir Uzay Teknolojisine Sahip SOLARBOOST’u Gün Doğumunu Karşılayan Koşusu İle Kutladı

Adidas Running’in ailesine kattığı en yeni model SOLARBOOST, uzay teknolojisini koşu dünyasına getiriyor.

Hayran bırakan “Tailored Fibre Placement” teknolojisi ile adidas Running’in devrim niteliğindeki BOOST malzemesini bir araya getiren SOLARBOOST, ilhamını NASA mühendisliğinden alıyor.

adidas Runners Istanbul, SOLARBOOST’un gelişini, “RUN THE GOLDEN HOUR” sloganı ile, gün doğumunun en güzel zamanına tanıklık eden özel koşusu ile kutladı.

04:00’da başlayan #runthegoldenhour koşusunda İstanbul sokakları #SolarBOOST ve #adidasrunnesistanbul ile aydınlandı.


26 Mayıs günü sabaha karşı 04:00’da, adidas Runners İstanbul’un koşucuları senenin en özel koşusunu yapmak için buluştular. AR koşucuları, bu tarihte güneşin çevresinin 4.379.000 km olmasından ilham ile 4.379 metrelik bir parkurdan oluşan koşudan önce, dev teleskoplarla gökyüzünü izleme ve Planeterium’daki belgesel gösterimlerimleri ile uzayı daha yakından tanıma şansı buldular. AR koşucuları, 05:00-05:35 saatleri arasında ise koşularını tamamladılar. 35 dakikalık bu süre, güneşin doğumundan hemen sonra, güneş ışıklarının dünyaya en yumuşak tonda düştüğü zaman dilimini oluşturuyor ve bir fotoğrafçılık terimi olan “altın saat” (golden hour) ismi ile anılıyor. Bu özel koşunun katılımcıları aynı zamanda, giyilebilir uzay teknolojisi içererek bu koşuya ilham olan, adidas’ın en yeni koşu ayakkabısı modeli #SolarBOOST’u da herkesten önce deneyerek unutulmaz bir koşu deneyimi yaşama şansına sahip oldular.

%d blogcu bunu beğendi: